zrc1
Počítejte s Fordem

Zrcátka, která promítají informace na zem. U Fordu za chvíli možná realita

 
zrc1

Modrý ovál si nechal patentovat další vychytávku – zrcátko vybavené diodou, která promítá informace na zem přede dveřmi. Řidiče by mělo v budoucnu upozornit ještě před nástupem či výstupem z vozu např. na aktuální nabití baterie (vhodné zejména u elektromobilů/hybridů). Ocení jej ale i majitelé aut na standardní paliva. Zrcátko krásně osvětlí celý prostor kolem vozu. Už se tedy nestane, že by řidič z nepozornosti šlápl do kaluže vedle dveří.

Už žádná voda v botách a ždímání nohavic

Automobilka vynález označuje jako “Puddle Light With Status Display”. Ti z nás, kteří jsou zběhlejší v angličtině, ví, že slovíčko “puddle” v češtině znamená “kaluž”, “light” pak “světlo”. Ford tak podle všeho diodu v zrcátku chápe především jako prostředek pro komfortnější vystupování, nastupování a nakládání ve tmě – ruku na srdce, kolikrát už jste si při vystupování nevšimli kaluže a s vervou jste si v ní vymáchali nohavice až po kolena? Dioda však nabídne i funkci zobrazování stavu autobaterie, dojezdu a dalších informací.

Patent se neomezuje pouze na zrcátka a na oblast vedle dveří

Promítání informací se nemusí omezit pouze na zem pode dveřmi. Z patentové zprávy vyplývá, že si automobilka rezervovala projekci také na stěnu a strop vozu a poblíž se nacházejících budov. Kromě toho se zabudování diody neomezuje pouze na zpětné zrcátko, ale také na kliky dveří.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016