Tran1
Počítejte s Fordem

Fordem Transit vzhůru za dobrodružstvím

 
Tran1

Oblíbená dodávka Transit platí už několik desetiletí za jeden z nejoblíbenějších základových modelů pro obytná auta všech typů a velikostí. Jedním z nejzajímavějších je třeba model Fuse od amerického úpravce Winebago.

Obytná auta frčí

Svého času se ozývaly hlasy, že by mohla obytná vozidla coby samostatná třída kvůli snižující se poptávce skončit. Dnes je ale trend přesně opačný. Trhu v posledních letech velmi výrazně pomáhají mladí lidé. Zároveň se ale mění i nároky zákazníků. Dříve jsme si obytný vůz spojovali spíše s pohodovým odpočinkem. Dnes jej však řada majitelů využívá k trávení aktivní dovolené, a tedy i k přepravě sportovního vybavení – snowboardů, kajaků, horských kol apod.

Duší Ford, tělem obytný vůz

Obytná auta postavená na základu Fordu Transit s populární dodávkou sdílí podvozek a hnací ústrojí. Vše ostatní už je z dílny úpravců. V autech přitom nechybí veškerý komfort. Je zde kuchyně s vařičem a lednicí, komfortní obývací prostor, koupelna se záchodem a také množství odkládacích schránek.

Transit jako základ vede

Důvodem, proč si za základový model většina úpravců volí Ford Transit, je jeho versatilita, trvanlivost a kvalitní podvozek. Díky němu dokáží i na první pohled lehce nemotorná obytná vozidla překvapit agilitou a manévrovacími schopnostmi.

Ford Transit vede i mezi francouzskými úpravci

Francie je již mnoho let Mekkou karavanistů a majitelů obytných aut. Hojně se zde přestavují dodávky místních značek. Francouzská jednička na trhu obytných vozů, společnost Trigano, si ale jako základ vybrala právě Ford Transit. Přesvědčil ji totiž svým podvozkem a motory.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016