Ford_Kuga (10)-nahled
Počítejte s Fordem

Podle všeho se chystá Ford Kuga Vignale a ST. Těšíte se?

 
Ford_Kuga (10)-nahled

Na neustále se zvyšující poptávku po prémiovějších a sportovnějších vozech třídy SUV modrý ovál podle všeho zareaguje představením luxusní a ostré verze modelu Kuga. V současnosti totiž více než dvě třetiny zákazníků kupují model Kuga ve vrcholné verzi Titanium a řada z nich by šla ještě výše, pokud to bylo možné.

Popularita SUV roste. Na úkor střední třídy

Automobilová střední třída sice není na vymření. Faktem ale je, že za posledních zhruba 10 let její popularita hodně spadla. Stále více na koni jsou naopak cross-overy a SUV. Jinými slovy řada zákazníků, kteří by ještě před časem volili Mondeo, dnes sáhnou raději po SUV Kuga. Alternativou, byť o něco dražší, pak může být i nedávno představený model Edge.

Ford na tento trend reaguje tak, že rozšiřuje kromě modelového portfolia v rámci této třídy – evropskou premiéru si nedávno užil také malý EcoSport – také výbavové stupně jednotlivých SUV modelů. Chystá se podle všeho také Kuga Vignale a její sportovní verze označovaná jako ST.

Řada zákazníků chce více

Asi 70 % všech Fordů Kuga, které si zákazníci na našem trhu objednají, jsou ve vrcholné specifikaci Titanium či Titanium X. A řada z nich by si dala toto oblíbené auto líbit v ještě vyšší výbavě. Jejich přání se jim Ford chystá splnit představením luxusní verze Kuga Vignale. Kuga by se tak měla zařadit k Mondeu, S-MAXu a Galaxy, které se již v prémiových verzích nabízejí.

Sportovní SUV. Proč ne?

Ještě před časem se řada motoristů dívala na kombinaci vyššího posedu a sportovního podvozku skrze prsty. Dnes už je situace jiná. Ostatně o tom, že tyto dvě vlastnosti lze kombinovat, svědčí třeba popularita modelu S-MAX. Ford podle všeho přemýšlí o tom, že by poslal na trh sportovní verzi modelu Kuga, kterou by označil, jak je zvykem, ST. O motorizaci – určitě by byl pod kapotou některý ze silných EcoBoostů – ani o výkonu zatím nemá smysl spekulovat. I tak by se ale z Kugy ST stalo velice zajímavé náčiní na české okrsky, které by se navíc nebálo z nich tu a tam i sjet. To přece jen, přiznejme si, s Fiestou ST či Focusem ST nemusí být vždy dobrý nápad.


Diskuze

  • fusik

    Hlavně aby se už konečně změnil ten “hnusný” přední nárazník u Kugy!

    A doufám, že se Ford, po dlouhých létech, taky vrátí i k modelu Mondeo ST!


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016