FocusRS-NYSkyline-02-HR
Počítejte s Fordem

Dnes startuje osmidílný seriál o tom, jak přišel na svět nový Focus RS. Budete se dívat?

 
FocusRS-NYSkyline-02-HR

Dlouho jsme na něj čekali. Ovšem výsledek stojí za to. Nová generace nejnabroušenějšího Focusu zamíří do autosalonů začátkem příštího roku. A jelikož se jedná o skutečně unikátní vůz, rozhodl se Ford o vývoji své výkladní skříně natočit dokument. Půjde o seriál složený z osmi epizod, které půjdou do světa v týdenních rozestupech. Uvidíte v nich vše, co vás o Focusu RS může zajímat. Od technických řešení až po zběsilou jízdu Kena Blocka.

Nový Focus RS – hodně ostré náčiní

Kola nového Focusu v nejsilnější verzi roztáčí dva trojka řady EcoBoost. Ta ve svých útrobách skrývá 350hlavé stádo koní. Díky nim vystřelí na stovku Focus RS za pouhé 4,7 vteřiny. Na této hodnotě se kromě vyladěného motoru podílí také moderní pohon čtyř kol. Ten je v historii modelu použit poprvé, když vystřídal speciální zavěšení kol RevoKnuckle.

Cena 915.600 Kč je příjemným překvapením

Nejsilnější Focus se bude prodávat na českém trhu již za něco málo přes 900 tisíc korun. To není, vzhledem ke schopnostem vozu, vůbec špatná cenovka. Prvotní odhady se pohybovaly kolem milionu. To je hluboko pod srovnatelnou německou konkurencí.

Jak jsem přišel na svět…

Pro Ford je nový Focus RS chloubou. I proto se automobilka rozhodla, že o jeho vývoji a výrobě natočí osmidílný dokumentární seriál. Ten startuje už dnes. V dokumentu uvidíte testování auta v mnoha prostředích od arizonské pouště až po zasněžené kopce ve Švédsku, crash testy a samozřejmě populární blbnutí baviče, driftera a automobilového nadšence Kena Blocka. Ten si užíval hlavně to, že Focus RS nabízí speciální driftovací mód, ve kterém si dávají bezpečností systémy pozor.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016