FS1
Počítejte s Fordem

Ford F-Series Super Duty: větší bráška legendárního modelu F-150 se odhalil.

 
FS1

Pokud vaše srdce bije pro úctyhodné americké vozy plné charizmatu, roztluče se určitě i pro nejnovější generaci užitkového Fordu F-Series Super Duty. Podobně jako menší F-150 má i Super Duty karoserii z hliníku, díky níž je lehčí a agilnější než kdykoliv před tím. A pozor: i přes mírně spartánský vzhled a důraz na praktičnost se jedná o moderní a mimořádně kvalitně vybavený vůz.

Hliníková karoserie jako u F-150

Podobně jako menší model F-150 využívá i Super Duty karoserii ze slitiny hliníku. Fordu se takto podařilo uspořit více než 150 kilogramů hmotnosti, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech, průchodnosti terénem a samozřejmě spotřebě paliva. Vozidlo stojí na klasickém rámovém základě, který je z velké části tvořen vysokopevnostní ocelí.

Pod kapotou modernizovaná stará škola

Ford zatím nezveřejnil přesné údaje o pohonných jednotkách. Jisté však je, že budou kola vozu roztáčet následující agregáty:

  • 6,7l diesel Power Stroke V8
  • 6,2l benzín V8 zpřevodovaný automatickou převodovkou TorqShift-G vyvinutou speciálně pro tento vůz
  • 6,8l benzín V10

Oba benzinové motory umí spalovat jak natural, tak bioetanol v libovolném poměru.

Důraz na praktičnost nemizí. Auto zaujme kromě své majestátnosti také versatilitou

Na výběr bude u Fordu F-Series Super Duty hned ze tří kabin.

  • Regular Cab
  • Super Cab
  • Crew Cab

Něco podobného známe i z menšího F-150. U něj ale neexistuje možnost zvolit si kabinu s druhým párem, které se otevírají proti směru jízdy. Auto je prošpikované řadou držáků, které usnadní převoz nákladu. Zajímavou vychytávkou je třeba rovná podlaha pod zadními sedadly.

Mimořádně bohatá výbava

Vůz se bude dodávat v pěti výbavových stupních. Dostupná je např. třetí verze komunikačního a zábavního systému Sync, adaptivní tempomat, čtyřpaprsková světla a mnoho dalšího. Samostatnou kapitolou jsou pak pokročilé bezpečností a sledovací systémy. Vůz si pohlídá mrtvý úhel či vybočení z pruhu. Máte-li zapřažen přívěs, přijde vhod sedmero kamer, které sledují okolí celé soupravy. Tohle auto na to nevypadá, ale opravdu jej může řídit každý.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016