ShelbyGT350R_02_HR
Počítejte s Fordem

Festival rychlosti v Goodwoodu ovládl Shelby GT350R Mustang a nový Focus RS

 
ShelbyGT350R_02_HR

Normálně poněkud ospalé anglické hrabství Západní Sussex před pár dny ožilo. Konal se tu totiž světoznámý motoristický Festival rychlosti v Goodwood. A tak jako vloni přinesla seance i v této sezóně několik lahůdek. Fanoušky Fordu určitě zaujme Shelby GT350R Mustang – nejrychlejší sériově vyráběný Mustang homologovaný pro běžný provoz – anebo Focus RS.

Jako v Top Gear. Za volant Mustangu si sedl známý “lebkoun” Stig

Pořádně naostřených osm válců nového Shelby GT350R Mustang v Goodwoodu protáhl Ben Collins alis Stig, profesionální jezdec známý ze série Top Gear. A jeho jízda byla všechno jen ne spanilá. Auto nešetřil, užil si – v rámci možností trati – i nějaký ten drift. Ale hlavně: jeho bezprostřední reakce na nový Mustang – zachytila ji palubní kamera – je více než výmluvná.

Do Anglie dorazil i Ken Block. Zopakoval si svoji krasojízdu s novým Focusem RS

Na floridských plážích v minulém týdnu nelenil ani americký auto-kaskadér a profi-drifter Ken Block. Toho můžete znát třeba jako chlapíka, který si zajel zasmykovat uprostřed továrny Fordu v Kolíně nad Rýnem. V Goodwoodu se sice trochu mírnil. I tak ale jeho prezentační jízdu nového Focusu RS sledovali s nadšením spousty lidí. No, posuďte sami.

Jaký je Shelby GT350R Mustang? Hodný ostrý…

Kola vozu roztáčí stejně jako u standardní verze osmiválec o objemu 5,2 litru naladěný na více než 500 koní. Jedná se o prozatím nejsilnější nepřeplňovaný agregát, který kdy inženýři Fordu vyvinuli. Motor využívá ploché klikové hřídele, což je řešení, se kterým se setkáváme pouze u závodních aut a vysoce prémiových vozů (např. Ferrari). Zpřevodování je šestistupňové, kvalty se hází manuálně. Mimořádně výkonný je také speciální chladič, díky kterému dokáže motor pracovat v závodním režimu tak dlouho, jak to jen bude jezdce bavit. Na zakázku vyrobené okruhové pneumatiky pak vůz podrží i za podmínek, kdy fyzikální zákony jakoby neplatily.

Shelby GT350R Mustang

Nový Focus RS


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016