fordgt-forza-03 (1)
Počítejte s Fordem

Hvězdou veletrhu E3 je videohra, ve které se blýsknou tři nadupané fordy. Bude mezi nimi i nové GT

 
fordgt-forza-03 (1)

Jedné z hlavních rolí na letošním ročníku veletrhu videoher Electronic Entertainment Expo (E3) se ujmou nabroušené mašiny z dílny automobilky Ford. Pravda, auta se nebudou fyzicky prohánět areálem Los Angeles Convention Center, kde se veletrh už po jedenadvacáté koná. Jízdu v modelech GT, Shelby GT350 Mustang a F-150 Raptor si ale budou moci návštěvníci užít i tak na herní konzoli Xbox One.

Ford GT bude “obalovým” vozem videohry

Ford uzavřel s vydavatelem, firmou Microsoft Studios, exkluzivní smlouvu. Na základě ní se ze supersportu GT stane auto vyobrazené na obalu. Modrý ovál se k tomuto kroku rozhodl z několika důvodů. Prvním z nich je vnímání virtuální reality coby nástroje k oslovení potenciálních zákazníků; nástroje, který automobilka považuje za stejně důležitý při budování a utužování prestiže značky jako kvalitu, spolehlivost a unikátnost reálných vozidel. Druhou motivací je podpora sportovní platformy. Fanoušci značky si určitě vzpomenou, když Ford před zhruba před rokem avizoval důraz na vývoj nových sportovních vozů. Těch se má do roku 2020 objevit 12. Tři nadupanci, které můžeme prohnat ve hře Forza Motorsport 6, jsou prvními, ale zato pořádně výraznými vlaštovkami. Dalším zástupcem je pak nový Focus RS.

Hra půjde do prodeje v září tohoto roku

Pokud zrovna nebudete mít cestu do slunné Kalifornie, kde se veletrh koná – třeba proto, že vám aktuální počasí připadá už dostatečně letní – nezoufejte. Protáhnout nějaký ten nadupaný sporťák můžete i v klidu svého obývacího pokoje. Jen si budete muset počkat na 18. září. V tento den totiž v Evropě začne oficiální distribuce.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016