FORD_LE_MANS_17
Počítejte s Fordem

Ford se příští rok vrací do Le Mans. Naváže s novým GT na staré úspěchy?

 
FORD_LE_MANS_17

Minulý víkend měli ve svém kalendáři určitě zatrhnutý všichni milovníci motorsportu. Jely se totiž slavné vytrvalostní závody v Le Mans, kterým Ford v legendárních 60. letech dominoval. A bude možná brzy dominovat znovu. Automobilka totiž o víkendu nejenže oficiálně ohlásila svůj návrat do kolotoče zvaného Le Mans. Její fanoušci se navíc mohli úplně poprvé pokochat křivkami závodní verze supersportu GT.

Vrátí se Ford na vrchol?

Cesta mezi absolutní špičku nebude v drtivé konkurenci procházka růžovým sadem. I tak je ale modrý ovál připraven bojovat a vítězit. Automobilka oznámila, že se chce účastnit všech závodů v rámci šampionátů FIA World Endurance Championship a TUDOR United SportsCar Championship. Jezdit chce Ford na dva týmy se čtyřmi vozy. Jména jezdců zatím známá nejsou.

Ford oslaví další padesátiny

S oslavami padesátin se u Fordu poslední dobou jakoby roztrhly dveře. Minulý rok byl gratulantem Mustang. Letos slaví užitkový Transit. Příští rok pak uplyne 50. let od naprosto drtivého vítězství v Le Mans v roce 1966. Tehdy Ford kompletně ovládl stupně vítězů a z vítězství se radoval ještě v letech 1967, 1968 a 1969.

To nejlepší z nás…

Závodní verze pro Le Mans, která vychází z nedávno představené nové generace supersportu GT, bude výkladní skříní automobilky. Auto bude pohánět vyladěný šestiválec EcoBoost se dvěma turby. Svištět jako pírko lemanským povětřím pak bude vůz i díky mimořádně propracované aerodynamice a ultra-odlehčené kostře z kompozitních materiálů.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016