fordmagazin-1200x628-sterace
Počítejte s Fordem

Výměnu stěračů neodkládejte. Předejdete tak nehodě

 
fordmagazin-1200x628-sterace

A máme tady jednu kvízovou otázku. Které součástky jsou podle vás nejdůležitější pro bezpečnou jízdu? Brzdy, tlumiče, airbagy nebo snad bezpečnostní pásy? Jistě, toto jsou prvky, které každého okamžitě napadnou, a jejichž správná funkce je pro bezpečnou jízdu zásadní. Výrazně ovlivnit to, jak řídíme, ale umí i jiné součástky, na které se bohužel leckdy zapomíná. Třeba takové stěrače.

Nevidím, nejedu…

Proč zrovna stěrače? Protože pokud důkladně nepracují, zhoršuje se výhled z vozidla. Odtud už je pak jen pár kroků k nehodě. Kondici svých stěračů pravidelně kontrolujte zejména tehdy, jezdíte-li hodně často. Pokud se začnou na čelním skle vytvářet při dešti vodní skvrny či pruhy anebo pokud se stěrače chvějí, neotálejte s jejich výměnou.

Kdy je nezbytné stěrače vyměnit?

Objektivně řečeno tehdy, kdy kvalitnímu setření brání vytvářející se skvrny, pruhy či kdy se stěrače začnou mechanicky chovat tak, jak by neměly: objeví-li se chvění, zpomalování a zrychlování atd. Subjektivně pak stěrače vyměňte pokaždé, kdy se za volantem cítíte nekomfortně kvůli zhoršenému výhledu.

Kdy je vhodné stěrače vyměnit?

V následujících situacích není sice nákup nových stěračů úplně nezbytný. Vřele jej ale doporučujeme.

  • zůstává maximálně jeden pruh v centrální části stírané plochy.
  • zůstávají maximálně čtyři pruhy na okrajích stírané plochy, nebo maximálně 12 postupně mizejících pruhů po celé stírané ploše.
  • zůstává maximálně šest pruhů na okrajích stírané plochy, nebo se objevuje a postupně mizí velké množství pruhů, které jsou rovnoměrně rozloženy po celé stírané ploše skla.

Kde a za kolik se dají nové stěrače sehnat?

Orientujte se na prodejce autodílů a příslušenství, kteří prodávají kvalitní originální zboží Ford. U levných kopií hrozí jejich brzké opotřebení, zhoršená funkce, poškození dalších dílů apod.

Nové stěrače jsou stovková položka. Nešetřete na nich!

infografika2


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016