invisible fusion
Počítejte s Fordem

Reklamy, na které si určitě vzpomínáte: Ford Fusion a neviditelná auta

 
invisible fusion

Asi před třemi lety rozjížděl Ford reklamní kampaň na nový model Fusion (evropské Mondeo). Ačkoliv platí, že většinu reklam člověk brzy zapomene, tato je trochu jiná. Vedle hlavního protagonisty, Fordu Fusion, jsou totiž ostatní auta neviditelná.

Reklamy nemusí být nudné

Pro spoustu lidí znamená reklama ztracený čas. Ne vždy tomu ale tak musí opravdu být. Příkladem budiž klip, ve kterém vidíme nablýskaný Fusion v kontrastu s dalšími “neviditelnými” auty. Tato auta byla polepena a následně pomalována tak, že ve vypadají, jakoby byla neviditelná či průhledná. A iluze je skoro dokonalá. Posuďte sami. Mimochodem o trik se postaral známý čínský grafik Liu Bolin.

Umělecké dílo

Grafickému týmu se během natáčení podařilo vytvořit něco, co se dá bez váhání nazvat uměleckým dílem. Spot je navíc kreativní i tím, že boří stereotypy, které z automobilových reklam známe. Nejsou nám předhazovány technické detaily, není zdůrazněná kvalita použitých materiálů či jízdní vlastnosti (byť by si to Fusion určitě zasloužil). Výjimkou je pouze dodatek o spotřebě, která je u hybridní verze vozu tak nízká, že díky ní vše ostatní z obrazu zmizí. Divák se může pouze kochat originálním grafickým přeludem. Prostě reklama, na kterou jen tak nezapomenete.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016