15FordMustang_09_HR
Počítejte s Fordem

Mustang se začal prodávat v ČR. Začíná na 880 tisících.

 
15FordMustang_09_HR

Tak a je to tu. Americká legenda Ford Mustang konečně dorazil do Čech. V rámci oficiálního prodeje je možné vůz mít už za 880.000 korun. Cena sice platí pro základní výbavu. Ta je ale ve srovnání s konkurencí velice štědrá. Auto má výrazná 19palcová kola, multimediální systém SYNC 2 s hlasovým ovládáním či dvouzónovou klimatizaci. Nechybí ani osm airbagů a elektricky ovládaná přední sedadla. To jde, ne?

Vzhůru do sedla, začíná jízda…

Jen těžko budete za cenu nižší než milion korun hledat auto, které nabídne stejný poměr výkonu, kvality, všestranné spolehlivosti a sportovního elánu. “Základní” EcoBoost 2.3 má výkon šťavnatých 310 koní. Přitom si řekne v kombinaci pouze o osm litrů naturalu (platí pro manuální převodovku). Tradiční pětilitr je pak ještě o 100 koní silnější a je k mání (v manuálu) za milion a jednoho Masaryka k tomu. Za tuto cenu ale dostanete kromě silnějšího motoru také 19palcová kola z lehkých slitin a výkonnější GT sportovní brzdovou soustavu s šestipístovými kotouči od firmy Brembo. K tomu vám modrý ovál přihodí ještě stabilizační systémy. Bezpečné a přitom sportovní jízdy si totiž můžete užívat díky systémům Launch Control a Line Lock (kontrolovaný prokluz zadních kol).

A co kabriolet?

Nebojte se, bude. Tedy vlastně už je. Pokud jste milovníky jízdy s otevřenou střechou – jakkoliv k ní aktuální počasí příliš nevybízí – máte se také na co těšit. Mustang se dodává i v otevřené verzi se základní cenovkou 980 tisíc korun. U všech modelů jsou k dispozici dva motory (EcoBoost a osmiválec) a dvě převodovky – 6stupňový automat a manuál.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016