ford-focus-rs-2016-rear_0
Počítejte s Fordem

Milovníci ostrého svezení můžou otevřít šampaňské. Focus RS oficiálně potvrzen

 
ford-focus-rs-2016-rear_0

Modrý ovál dělal s oficiálním potvrzením nového Focusu RS drahoty několik let. Tedy abychom byli přesní, nikdo nepochyboval o tom, že se nového nabroušeného Focusu nakonec dočkáme. Automobilka testovala prototyp, do médií unikaly stále nové a nové informace ohledně motoru a použitých technologií. Stále ale chyběl oficiální štempl. To se změnilo před pár dny. Nejsilnější verze Focusu se na nás tedy skutečně chystá. Do autosalonů by měla doburácet v průběhu roku 2016.

Nejméně 330 koní, pohon předních kol

Buďme upřímní. Pro každého, kdo dění kolem automobilky Ford sleduje, není tato novinka zas až takovou novinkou. O přeplňovaném čtyřválci o výkonu 330-350 koní jsme slyšeli už několikrát (mimochodem tentýž agregát pohání i slavný Mustang), překvapením není ani pohon řešený standardně přes přední kola. 330koňový “předohrab” se sice může nezasvěceným zdát jako bláznivý nápad. Ono tomu tak ale úplně není. Díky revolučnímu přednímu zavěšení RevoKnuckle a diferenciálu s omezeným prokluzem se s tímto stádem podvozek Focusu patrně dokáže solidně popasovat. Ostatně už minulá generace vozu nabízela v kombinaci s pohonem předních kolem 305 koní.

Do 6 let by se mělo objevit dalších 12 sportovních modelů Ford

Kromě oficiálního potvrzení nového Focusu se Ford nechal slyšet, že do roku 2020 plánuje uvést na trh 12 nových sportovních modelů. Pro tyto účely Ford právě založil novou sportovní divizi Ford Performance. Reaguje tak na celosvětově rostoucí poptávku po sportovních vozech.

Nový Focus RS bude globálním modelem

Zajímavá bude na novém Focusu RS kromě technologií a výkonu také skutečnost, že se auto stane součástí globální platformy Ford. Více méně totožný vůz se tak bude prodávat kromě Evropy i na trzích v Americe, Asii a nejspíš i ve zbytku světa.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016