sync
Počítejte s Fordem

Ford představuje novou verzi komunikačního systému Sync

 
sync

Ford před pár dny oznámil, že je hotový s novou verzí oblíbeného komunikačního systému Sync. Jeho nová generace bude mnohem intuitivnější, nabídne i celou řadu funkcí navíc. Při vývoji software brali inženýři v potaz kromě interních poznatků také více než 22 tisíc komentářů od skutečných uživatelů. Ford si na systému dal záležet. Jeho vývoj trval dlouhých 18 měsíců. Do aut by se pak měl začít montovat příští rok na podzim.

Motoristé chtějí být neustále ve spojení

Stále více motoristů dnes považuje technologickou vyspělost auta za hlavní faktor při jeho výběru. Ford si toto dobře uvědomuje, a proto do vývoje nového systému investoval velké množství času, úsilí a také peněz. Sync třetí generace by se tak měl ovládat v podstatě jako chytrý telefon či tablet. Zoom bude možné na dotykovém displeji provést pomocí “štípnutí”, které známe právě ze smartphonů. Podobné ale budou i jiné funkce. Kromě snadnějšího (tj. intuitivnějšího a rychlejšího) ovládání na nás čeká čitelnější displej s větším fontem písma. Displej navíc bude mít větší “políčka”. Sync 2 totiž někteří uživatelé s velkými prsty kritizovali. Často totiž mačkali dvě políčka zároveň.

První Sync přišel v roce 2007

Zábavně-komunikační systém Sync je tu už skoro 8 let. Nabízí nespočet funkcí, které vám zpříjemní a usnadní život. Umožňuje např. hlasové ovládání reprosoustavy, dokáže přečíst příchozí SMS zprávu anebo v případě nehody zavolat záchranné složky. Nová generace pak nabídne kompatibilitu s virtuálním asistentem Siri od Apple. Snadnější bude i ovládání navigace. Nově bude stačit místo celé adresy zadat pouze název cílového místa (např. Prague Airport). Systém už vše dohledá sám.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016