f150-pumpkin01
Počítejte s Fordem

Ten má ale tykev: Nový Ford F-150 se vydal do centra New Yorku se 600kilovou dýní na korbě

 
f150-pumpkin01

31. říjen je den, kdy se ve velké části světa slaví Halloween. Svátek dýní, jak je někdy tato událost přezdívána, si sice každý užívá trochu jinak. Vesměs vždy jsou ale jeho společným jmenovatelem obličeje vydlabané do dýně a strašidelné kostýmy. Možná vás to překvapí, ale i u Fordu se tento svátek slaví. Oslavy ale probíhají trochu jinak. Letos se např. zbrusu nový Ford F-150 projel ulicemi New Yorku se 600kilovou dýní na korbě. Zdá se vám to šílené?

Nový Ford F-150 uveze na korbě více než tunu. 600 kilogramů zeleniny nebyl problém

O New Yorku se říká, že je tu možné úplně všechno. A asi je to i pravda. To, že se ulicemi Velkého Jablka prohání zbrusu nový Ford F-150, by ještě nebylo nic překvapivého. Těchto vozů zde jezdí hodně. Ovšem takových, které mají na korbě obří dýni z farmy v Michiganu vážící kolem 600 kilo, tu člověk moc neuvidí. Ano, čtete dobře. K příležitosti letošního Halloweenu zorganizoval modrý ovál speciální dýňovou projížďku po zdejších streets a avenues. Sériový Ford F-150 při ní vezl na korbě dýni o rozměrech 120x150x90 cm.

F-150 – nekompromisní pracant

Ve své třídě nabízí Ford F-150 to nejlepší. Uveze nejvíc, utáhne nejvíc a díky úsporným moderních motorům vás ani nesedře z kůže. Díky karoserii z hliníkových slitin a vysokopevnostní oceli je navíc nový F-150 o 300 kilogramů lehčí než předchůdce. Ostatně i to je jeden z důvodů, proč si inženýři u Fordu dovolili jej osadit poměrně malým, byť přeplňovaným agregátem. Ten ve svých útrobách skrývá stádo 325 koní, točivý moment se pohybuje lehce nad 500 N.m. Auta uveze kolem tuny a utáhne přívěs o hmotnosti přes 3800 kilogramů. A to je na “drobotinku” o objemu 2.7 litru docela slušný výkon, co myslíte?


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016