SC0513-154171_2
Počítejte s Fordem

Aukční síň Mecum v prosinci nabídne skutečnou lahůdku. Bude se dražit Mustang Eleanor z filmu 60 sekund

 
SC0513-154171_2

Po nějaké době tu máme opět jednu unikátní aukci. Známá aukční síň Mecum bude v texaském Austinu v prosinci dražit Ford Mustang Eleanor. Vůz je unikátní tím, že si zahrál po boku takových herců, jako je Nicolas Cage, ve filmu 60 vteřin. Cage auto během natáčení i sám řídil, použito bylo také k propagačním a reklamním účelům.

Vůz navrhl slavný automobilový designér Steve Stanford

Silueta vozu pochází z pera známého amerického designéra Steva Stanforda. Ten se dlouhodobě věnuje moderní rekoncepci klasického designu a jeho specializací jsou třídveřové vozy. Vůz poté dle jeho návrhu připravili v hollywoodském studiu Cinema Vehicle Services.

Stejných vozů byl vyrobeno 11. Dražený kus je ale jedním ze tří, které si ve filmu skutečně zahrály

Kupec bude mít jistotu, že vůz, který si u Mecum Auctions koupí, je přesně ten, ve kterém se proháněli Nicolas Cage či Angelina Jolie. Jestli po oblíbené herečce v interiéru zůstal nějaký ten zářivě blonďatý vlas sice zaručeno není. I tak ale jde o auto s pořádnou dávkou sex appealu.

Auto je původem z roku 1967. Přestavěno bylo ale později

Předmětem aukce není vůz s ohromující historickou hodnotou jako takovou. Ačkoliv ani v roce 1967, kdy byl vyroben, rozhodně nepatřil mezi sériovky (označení GT 500 na bocích napoví ledasco), přestavěn byl až na přelomu tisíciletí. To ale vůbec nevadí. Tuning byl proveden profesionálně a s citem a ani moderní materiály nijak nekazí celkový dojem z vozu. Spíše naopak. Auto působí o to elegantněji a dravěji. Pokud vás zajímá, co se s vozem dělo od konce natáčení, prozradíme pouze to, že bylo součástí soukromé sbírky.

Autu dodává image spousta zajímavých prvků

Kromě zakázkově zpracované karoserie se zvýšenou kapotou a rozšířenými blatníky se Mustang Eleanor pyšní:

  • motorem o výkonu 400 koní zpřevodovaným čtyřstupňovaým manuálem
  • tříramenným dřevěným volantem
  • 17palcovými koly Schmidt
  • pneumatikami Goodyear F1
  • falešným NOS systémem
  • bočními vývody výfuku
  • hasicím přístrojem nekompromisně umístěným v oblasti ruční brzdy

A ještě perlička na konec: ve voze je instalována funkční klimatizace. Možná ji sem dali proto, aby Angelina Nicolase během natáčení příliš nerozpalovala…

Zdroj foto: mecum.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016