prokop
Počítejte s Fordem

Sebastien Ogier se stal podruhé v řadě mistrem světa v rally. Martin Prokop držel krok se špičkou na továrních vozech

 
prokop

Pro fenoména posledních dvou sezon, Sebastiena Ogiera, už Mistrovství světa v rally v podstatě skončilo. Tedy ne že by plánoval poslední štaci ve Walesu vynechat. Jet už ale nutně nepotřebuje. Má totiž dostatek bodů na to, aby mohl začít oslavovat obhájení titulu už dnes. V Katalánsku totiž zajel opět nejlepší čas, ačkoliv je pravda, že celkově druhý Latvala mu solidně dýchal na záda. Dobře jel i Martin Prokop. Osmé místo sice není rozhodně vrchol jeho kariéry. Vzhledem k malým rozestupům mezi továrními vozy ale Jipocar bere toto umístění jednoznačně jako úspěch.

Ogier obhájil vítězství. Latvala ale náskok stáhl

Oproti loňskému roku, kdy Ogier zvítězil takříkajíc rozdílem třídy, byl letošní ročník nejvyšší soutěže v rally na světě mnohem napínavější. Pokud by vyhrál Latvala (ostatně neměl k tomu daleko. Od vítěze jej dělilo jen asi 10 vteřin) a Ogier by ztratil body, mohlo být vše jinak a o celkovém vítězi by rozhodoval až poslední závod sezony. Latvalu každopádně zlepšení nakoplo a nijak neskrývá své ambice příští rok vyhrát.

Třetí místo urval Hirvonen na Fiestě WRC

Pěkný výkon předvedl v Katalánsku Mikko Hirvonen. Finský jezdec pod křídly M-Sportu dovezl svoji Fiestu na třetím místě, čímž si do celkového hodnocení vysloužil 15 bodů. S největší pravděpodobností – v podstatě hraničící s jistotou – tak skončí v rámci celého MS na 4. pozici. Třetího Mikkelsena už totiž nemá šanci dohnat. Naopak pátý Ostberg na něj potřebuje 18 bodů. Ve Walesu by tedy musel Ostberg zajet minimálně 2. místo a Hirvonen by zároveň nesměl bodovat vůbec.

Martin Prokop je mimořádně spokojený se svým výsledkem

Letošní ročník Katalánské rally byl jedinečný tím, že se mezi jezdci v první desítce vytvořily pouze minimální rozestupy. Na nejlepšího Ogiera třeba Prokop ztratil pouze 8 minut. Dokázal tak, že i soukromník bez tovární podpory dokáže za příznivých podmínek držet krok s absolutní špičkou. Celý Jipocar se tak už těší na poslední štaci letošního mistrovství, během které se pojede ve Walesu.

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016