1398448774164
Počítejte s Fordem

Valná hromada automobilky Ford potvrdila stejnou výši dividendy jako v minulém kvartále

 
1398448774164

Nejvyšší místa Fordu před dvěma dny potvrdila akcionářům kvartální dividendu ve výši 12,5 centů na akcii. Jde tak o stejnou částku, která byla vyplacena i za první a druhý kvartál tohoto roku. Oproti roku loňskému se jedná o zvýšení o 25 %. Firma peníze vyplatí všem akcionářům 1. prosince. Rozhodný den byl stanoven na 31. říjen.

Ford je zdravá firma

V posledních zhruba dvou týdnech se opět začínají pozvolna objevovat zprávy o rostoucích globálních ekonomických problémech. Svou roli samozřejmě hrají i sankce vůči Rusku, probíhající střety v arabském světě či třeba aktuálně nezvládnutá situace kolem šíření viru ebola. Automobilka Ford se ale zatím i uprostřed všeho tohoto marastu drží pevně na nohách. Důkazem může být snaha – a hlavně schopnost – zachovat stejnou dividendovou politiku i v nadcházejícím období. I za třetí kvartál tak akcionářům vyplatí 12,5 centů na akcii (tj. půl dolaru ročně). Optimisticky působí i ukazatel očekávaného zisku (forward P/E) pro příští rok. Ten by se měl z letošních 8,5 dostat pod 8, což je v rámci strojírenského průmyslu vysoko nad průměrem. V nejbližší době by tak podle všeho mělo Fordu i nadále dařit.

Problémy v Evropě kompenzuje rostoucí poptávka v Asii

Modrý ovál se sice dlouhodobě potýká s nestabilní poptávkou na evropském trhu. Několikrát byl dokonce nucen zkrátit pracovní dobu ve svých závodech. Z globálního hlediska se mu však daří. Nahoru jej táhne především čínský trh, který má i po letech stabilního růstu stále daleko k nasycenosti.

Nebuďte jen vlastníkem vozu Ford. Kupte si kousek firmy

Vlastnit Ford nemusí nutně znamenat jen mít doma v garáži auto s modrým oválem na kapotě. Akcie firmy je možné běžně koupit na finančních trzích ať už přímo či prostřednictvím některého z podílových fondů. Jen si představte, jaké by to bylo mít “doma” kousek jedné z největších, nejstabilnějších a nejtradičnějších společností na světě, která v 65 továrnách zaměstnává téměř 190 tisíc lidí.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016