1405004634408
Počítejte s Fordem

Automobilka Ford rozdá nadějným studentům na stipendiích milion dolarů. Projekt ponese jméno bývalého ředitele Mulallyho

 
1405004634408

Modrý ovál před pár dny oznámil, že hodlá během příštích deseti let rozdat na speciálním stipendiu rovný milion dolarů. Projekt ponese jméno Alana Mulallyho, bývalého ředitele automobilky v letech 2006-2014. Mulallyho talent, vizionářství, technická expertíza a také mimořádná odhodlanost z kolabujícího detroitského kolosu během pár let udělala prosperující firmu. Stipendijní projekt tak bude jednak sloužit jako jakési díkuvzdání jednomu z nejklíčovějších postav automobilky v celé její historii. Stejně tak ale podpoří i desítky nadějných studentů automobilového designu po celém světě. Ti tak dostanou šanci např. na realizaci některého ze svých nápadů či návrhů.

Kvalitní vzdělání je základní premisou budoucího úspěchu

Modrý ovál si od programu slibuje zkvalitnění a zefektivnění vzdělávacího procesu u vybraných studentů oboru automobilový design. Ti díky němu dostanou šanci již ve druhém ročníku studia zrealizovat své návrhy. Dost možná tak světlo světa spatří koncepty a vize, které se nakonec nejen že dostanou do sériové produkce, ale které zároveň výrazně změní tvář automobilového průmyslu anebo alespoň strategie značky Ford. Ostatně jednou z takových vizí byla globální strategie One Ford, se kterou přišel právě nedávno odstupivší CEO Alan Mulally.

Každý rok 10 stipendií po 10 tisících dolarů. Program bude trvat deset let

Stipendijní program, během kterého modrý ovál do vzdělání nastávající generace automobilových inženýrů investuje přesně milion dolarů, poběží jednu dekádu. Každý rok bude uděleno deset grantů, každý v hodnotě 10 tisíc dolarů. Převážně by měly peníze směřovat ke studentům prvního a druhého ročníku bakalářského studia na vybraných prestižních univerzitách v USA i jinde na světě. Polovinu peněz přitom dodá přímo automobilka, druhou polovinu přispěje filantropická odnož společnosti, Ford Motor Company Fund.

Program bude součástí iniciativy Ford Blue Oval Scholars

Už od roku 1949 běží pod záštitou modrého oválu řada projektů, jejichž účelem je podpora a transformace vzdělávacího systému na řadě veřejných vysokých škol. Ve studentech je rozvíjena především kreativita a snaha řešit problémy inovativně. Studenti, kteří programem prošli, tak mají mnohem lepší šanci na uplatnění na dnešním globálním trhu práce. Navíc jsou již od počátku studia v přímém kontaktu s reálným světem, získávají mimořádné komunikační schopnosti, dostávají šanci podílet se na organizaci a vedení celé řady zajímavých projektů apod. Na rozdíl od vybraných stipendií jsou navíc aktivity související s Blue Oval Scholars mnohem všestrannější. Zúčastnění totiž často realizují projekty týkající se ekologie, dlouhodobé udržitelnosti, rozvíjejí své kulturní znalosti atd.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016