003
Počítejte s Fordem

Jedinečné prototypy od Shelby American půjdou do dražby

 
003

Milovníci sportovních vozů zbystřete. V srpnu se bude v nevadském městě Reno konat unikátní aukce konceptů a dalších unikátních vozů z dílny firmy Shelby American. Ta po přestěhování potřebuje z kapacitních důvodů snížit své stavy, a proto se rozhodla dát hned 14 super kousků do aukce. Půjde převážně o různě upravené Mustangy. Nebudou ale chybět ani takové unikáty jako Shelby Cobra Demonstrator, žlutý závodní vůz vyrobený pouze ve čtyřech kusech.

Firma chce, aby se auta dostala do dobrých rukou

Pro vybraných 14 exemplářů Shelby American aktuálně nemá využití. Proto je chce prostřednictvím aukce rozprodat nadšencům, kteří jim poskytnou náležitou péči. Letošní srpen v Nevadě tak bude pro automobilové fajnšmekry opravdu hodně horký. Do prodejte totiž půjde kromě celé řady Mustangů včetně provedení Super Snake z roku 2009 o výkonu 750 koní také dvojice vozů Cobra Demonstrator. Tohoto závodního auta se přitom vyrobily pouze čtyři kusy.

Jedinečný pohled na historii amerických muscle cars

Nestává se často, že by automobilky či renomovaní tuneři tímto způsobem dražily hned 14 unikátních exemplářů. Pro (finančně zajištěné) fanoušky se tak naskýtá mimořádná příležitost rozšířit svou kolekci vozů o opravdu nevídané kousky. Široká veřejnost pak pomocí nich může nahlédnout do vzrušující kapitoly z historie automobilky Ford, kterou psala dnes již zesnulá legenda Carrol Shelby. Kompletní brožura obsahující detailní specifikace jednotlivých dražených kousků je k dispozici volně na stránkách společnosti. Nechybí ani rozsáhlá fotogalerie.

V Shelby American překopali i Focus

Do určité míry unikátním kouskem v rámci kolekce bude žluté provedení Focusu ST s přídomkem Shelby. Proč unikátní? Především proto, že se firma Shelby American zaměřuje spíše na “ryze” americké vozy, tj. sportovní svalnatá auta, která ztělesňuje třeba právě Mustang. Pokud vás zajímá, v čem se bude “šelbina” lišit od klasického Focusu ST, půjde zejména o ještě tvrdší a přesnější podvozek a také lehce přepracovaný interiér. Pod kapotou se toho moc neudálo. Přední kola roztáčí čtyřválec EcoBoost produkující 260 koní.

Co vše půjde do aukce?

Níže nabízíme přesný seznam předmětů, které budou letos v srpnu hledat prostřednictvím aukce nové majitele:

  • Shelby Cobra Demonstrator (2 kusy)
  • Shelby GT (2007)
  • Shelby GT 500 Super Snake z let 2009-2011 (3 kusy)
  • Shelby GTS
  • Shelby GTS Wide Body
  • Shelby GT 350 (4 kusy z let 2012-2013)
  • Shelby Raptor (předělaný a přiostřený velký pick-up Ford F-150 Raptor)
  • Shelby Focus ST

Vyvolávací cena vozů se bude pohybovat mezi 50 a 200 tisíci dolary. Nejlevnější přitom bude právě posledně jmenovaný Shelby Focus ST. Na 200 tisíc dolarů si naopak firma cení závodničky Cobra Demonstrator.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016