Ford-Transit-Custom-Sport-van
Počítejte s Fordem

Ford Transit Custom v provedení Sport Van: dodávka, kterou jen tak nepředjedete

 
Ford-Transit-Custom-Sport-van

Nudné nezajímavé krabice konstruované v kultu pravého úhlu. Přesně tak si stále notná část motoristické veřejnosti představuje dodávky. Přitom taková představa nemusí vůbec odpovídat realitě. Důkazem budiž třeba Transit Custom. Jistě, tunová nosnost vozu se nějak projevit musí. Vůz tak zrovna nehraje křivkami, které by mu vysloužily místo na titulní stránce uměleckého časopisu. I tak se ale designérům povedlo sladit jeho užitkovou podstatu s duchem kinetického designu. Ford se však rozhodl jít ještě o kousek dál. Automobilovým fajnšmekrům přichystal překvapení ve formě Sport Van, tedy sportovně orientovaného užitkového vozu.

Srdcem vozu je nejsilnější verze dva dvojky Duratorq

Sportovní verze Transitu Custom je logicky poháněna nejsilnějším motorem, který se u modelu nabízí. Jedná se o dva dvojku z rodiny TDCi. Ta ze svých útrob dokáže vyprodukovat 114 kilowatt a 385 Nm. Pokud jde o pružné zrychlení, dodávka je naprosto srovnatelná s osobními vozy s dvoulitrovým dieselem pod kapotou. Na rozdíl od nich ale v kufru uveze půlku obýváku.

Na dva sportovní pruhy na kapotě si člověk musí zvyknout…

Dvojice bílých pruhů v přední části vozu leccos naznačuje. Samozřejmě, někdo by mohl namítnout, že jejich umístění na automobilu tohoto typu poněkud devalvuje mnoho desítek let trvající odkaz, který symbolizují. Ovšem realita je taková, že se i v segmentu užitkových aut zákazníci stále více orientují na design. Když navíc vezmeme v potaz skutečnost, že se přiostřený Transit Custom patrně jen tak evergreenem na českých silnicích nestane – svým způsobem je to tak asi i dobře – tak proti této vizuální vychytávce nemůžeme nic říct.

Rychlou dodávku u Fordu nepostavili poprvé

Modrý ovál rozhodně není v poměrně specifickém segmentu ostrých dodávek nováčkem. Spíše naopak. Možná si ještě vzpomenete např. na Transit Sport Van, který začal sjíždět z linek v roce 2007. Opravdovou třešničku na dortu pak představuje pekelně ostrý Transit z roku 1995, do kterého namontovala slavná firma Cosworth motor, který poháněl formuli 1! No prostě pro živnostníky a řemeslníky zatraceně horké zboží.

Ford se pohrál s exteriérem i interiérem

Transit Custom Sport Van není jen běžnou verzí modelu osazenou nejsilnějším motorem. Je u něj možné těšit se na nespočet zajímavých funkčních i estetických doplňků. Zkušené oko zajmou třeba

 • jiné světlomety
 • zvětšené lemy kolem podběhů
 • sportovní koncová část výfuku
 • osmnáctipalcová kola z lehkých slitin
 • lakovaná zpětná zrcátka
 • parkovací senzory
 • čtveřice výkonných reproduktorů
 • kožené čalounění sedaček a mnoho dalších

Auto se za to nebojí pořádně vzít…

Transity Sport Van představují pravděpodobně jediné vozy v rámci produktového portfolia modrého oválu, které se i přes výmluvnou dvojici bílých pruhů na přídi nebojí tvrdé práce. Tažné zařízení sice automobilka ve standardu nenabízí, za minimální poplatek je ale možné si jej přiobjednat. Automaticky s ním navíc zákazník obdrží i systém stabilizace přívěsu. Sportovní dodávka se tak v momentě promění na tahač schopný bez problémů přepravovat až 2,5tunový přívěs.

Pohodlný, sebejistý a spolehlivý…nejen takový je Transit Custom

Transit Custom je vybaven technologiemi, které usnadňují řízení, a to především v městském provozu. Tím vám uleví od celé řady starostí pracovního dne. Pro ještě větší komfort lze kabinu využívat jako mobilní kancelář, ve které najdete mnoho praktických přihrádek a dokonce i skládací stolek, který skvěle poslouží např. pro notebook. S hlasovým ovládáním Ford SYNC* zůstanete snadno v kontaktu (po připojení mobilního telefonu) nebo si prostě jen můžete zpříjemnit atmosféru poslechem hudby – a nechat přitom ruce na volantu. I sedadlo řidiče je plně nastavitelné, stejně jako nový volant, takže snadno naleznete optimální a pohodlnou polohu při řízení.

Užitkové vozy mohou být technologicky na výši

Technologická vyspělost a inovativní řešení rozhodně u Fordu nejsou výsadou osobních vozů. V rámci standardní či příplatkové výbavy se v Transitu Custom můžete těšit např. na:

 • parkovací kameru
 • parkovací senzory vpředu i vzadu
 • omezovač rychlosti
 • mobilní kancelář
 • systém Start-Stop
 • systém stranového přesměrování točivého momentu
 • multimediální systém SYNC
 • funkční koncepci nákladového prostoru
 • systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a další

Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016