10487369_766405693411797_205016029684467716_n
Počítejte s Fordem

Pátý ročník Ford Cup klepe na dveře. K vidění bude česká i zahraniční parkurová špička

 
10487369_766405693411797_205016029684467716_n

Pro milovníky jezdectví a koní bude následující víkend s velkým V. Severomoravské Trojanovice nacházející se nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm totiž ve dnech 21. a 22. června již popáté v řadě hostí jezdecké klání Ford Cup. V rámci bohatého programu si však na své nepřijdou jen milovníci vznešených zvířat. O zábavu nejmladších návštěvníků se postarají animátoři. K dispozici bude navíc třeba i skákací hrad pro děti. Dospělí návštěvníci pak dostanou šanci podívat se na zoubek několika modelům značky Ford, která zde bude tak jako v minulých ročnících opět vystavovat. Těšit se navíc mohou i na testovací jízdy.

Mezinárodní prestižní událost

V Trojanovicích se nepojedou klasické dostihy. Závod totiž bude parkurový. Ptáte se na rozdíl? Zatímco v běžných dostizích jde o to, aby jezdec s koněm projel co nejrychleji danou trať, u parkuru je důležitá schopnost překonávat překážky (byť samozřejmě rychlost je důležitá i zde). Proto se také často mluví spíše o parkurovém skákání. Pokud chcete tento prvně vojenský sport zažít na vlastní kůži, vypravte se již za pár dní na úpatí hory Radhošť do Trojanovic. Sejde se zde totiž česká parkurová špička, chybět nebudou ale ani závodníci ze zahraničí.

Napěchované startovní pole

V minulém ročníku se do startovní listiny zapsalo na pět stovek závodníků. I přesto, že není parkur v našich končinách zrovna sportem číslo 1, se klání díky bohatému doprovodnému programu těší velké oblibě návštěvníků. Přesnější představu o tom, jak bude letos událost vypadat, poskytne kompletní program.

Hlavní cenou bude osobní vůz Ford Ka

V Trojanovicích si to spolu jezdci rozdají v celkem deseti kategoriích či skokových disciplínách. V neděli odpoledne se pak pojede Velká cena Ford Cup 2014, která bude jakýmsi zlatým hřebem celé události. Při tomto závodě parkuru stupně S** totiž bude ve hře kromě věcných cen v hodnotě 67 000 korun také osobní automobil Ford Ka ve výbavovém stupni Trend v ceně přes 210 tisíc korun. Ten připadne držiteli zlaté medaile.

O “káčko” se již dříve soutěžilo

Stylové a úsporné “káčko” není letos ve hře poprvé. Hlavní cenou pro vítěze bylo již v roce minulém a předminulém.

Modrý ovál v Trojanovicích představí svoji produktovou řadu

Kromě mnoha zajímavostí dostanou návštěvníci šanci prohlédnout si zblízka celou řadu osobních i užitkových vozů Ford. Některé z nich přitom budou k dispozici i k testovacím jízdám. Přijeďte do Trojanovic a přesvědčte se o dnes již téměř legendárních jízdních vlastnostech vozů Ford a síle moderních motorů EcoBoost.

Ať už jste nadšeným obdivovatelem elegantních zvířat, zajímá vás, co je nového na trhu osobních/užitkových vozidel anebo se jen chcete dobře bavit, letošní Ford Cup v Trojanovicích vás určitě nezklame.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016