Sardegna_2013_1
Počítejte s Fordem

Zlato si ze Sardinie odvezl Ogier. “Fiona” Martina Prokopa dojela šestá

 
Sardegna_2013_1

A je to tady zase. Dvojici pilotů z továrního týmu Volkswagen, Ogiera a Latvalu, patrně jen tak nepřestane bavit jezdit si svoji vlastní soutěž. I v šestém závodě sezony si na nejvyšší stupínek bedny stoupl jeden z nich – tentokrát ten prvně jmenovaný – a člověku se už snad ani nechce věřit, že se v dohledné době karty obrátí. Důležitých osm bodů si pak ze Sardinie za krásné šesté místo odvezl Martin Prokop. V celkovém hodnocení ho tak nyní dělí jen tři body od Krise Meeka, který je v tuto chvíli sedmý.

Ogier zvýšil náskok na svého týmového kolegu

Letošní sezona závodů WRC je sice stěží v polovině. Už nyní se ale dá říci, že by bylo velkým překvapením, kdyby francouzsko-finská dvojice hájící barvy VW neurvala vítězný double. A aby se z celkového prvního místa netěšil ani jeden z nich, to už je téměř na úrovni zázraku. Ovšem i ty se dějí. Třetí Ostberg sice ztrácí na Latvalu přes třicet bodů, na Sardinii mu však ujel a totéž dokázal už na začátku sezóny ve Švédsku. Jen v nepatrně horší situaci je pak čtvrtý Mikkelsen.

Ford se díky Elfynu Evansovi vešel do první pětky

Nejlepším z Fordů byl mladý welšský talent Elfyn Evans, hned za ním dojel po Martin Prokop. Sedmé umístění si vybojoval Henning Solberg, mezi osmičku nejlepších se vešel ještě Robert Kubica. Všichni jmenovaní přitom sedlali Fiestu WRC.

Mimořádně důležitých osm bodů pro Martina Prokopa

Vyrovnanost a disciplína přinesla jihlavskému rodákovi ovoce i v sardinských kopcích. Za šesté místo tak fasoval libových osm bodů. Z celkové deváté pozice se sice Prokop zatím nedostal. Důležité ale je, že na osmého Neuvilla a sedmého Meeka ztrácí pouze 1, resp. 2 body. Neuville přitom v minulé sezoně exceloval v barvách Fordu a skončil celkově druhý. Čistě teoreticky má Prokop na dosah i šesté a dokonce i páté místo prozatím patřící Evansovi a Hirvonenovi (chybí mu 6, resp. 10 bodů), ovšem případný postup až do této části pole by nás překvapil, byť samozřejmě velmi pozitivně.

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016