1920_Ford_Model_T_Touring_3
Počítejte s Fordem

Hvězdou Oldtimer Bohemia Rally byl stařičký Ford model T z roku 1915. Tropická vedra obstál s grácií

 
1920_Ford_Model_T_Touring_3

O víkendu se do Mladé Boleslavi sjelo na osm desítek veteránů. Konal se zde totiž prestižní závod historických vozidel Oldtimer Bohemia Rally, který patří do ostře sledované kategorie FIVA. V tropických vedrech si událost kromě posádek nenechala ujít řada zvědavců i zasvícených milovníků automobilové historie. Jak bývá v našich končinách zvykem, postavilo se na start nespočet škodovek, nechyběly ale ani tři Mustangy či třeba Jaguar E-Type. Hlavní hvězdou pak byl bez málo stoletý model T od Fordu vyrobený ještě během První světové války.

Vyhrát neznamená být nejrychlejší

O většině veteránských závodů platí, že rychlost není klíčovým parametrem. Mladoboleslavská Oldtimer Rally nebyla v tomto ohledu žádnou výjimkou. I zde si posádky volili průměrnou rychlost, kterou musí určenou trať projet. I kdyby tak některý z historických strojů chytl druhou mízu a chtěl by si zavzpomínat na svištění pneumatik jako za mladých časů, nebylo by mu to k ničemu platné. Příliš velká rychlost totiž znamená trestné body.

Hromada “embéček” ale také tři Mustangy či Ford T

Na start se letos postavila celá řada velice zajímavých posádek. Kromě nespočtu starých škodovek byla k vidění stará aera, sidekáry, nákladní vozy ale také třeba Jaguar E-Type, údajně nejkrásnější vůz všech dob. Své zastoupení zde samozřejmě měl i modrý ovál. Již tradičně se této události účastní tři Mustangy první generace, letos se však představilo i legendární “téčko“. Nablýskaný stoletý automobilový dědeček, mimochodem s přehledem nejstarší vůz celého klání, přitom dostal prestižní startovní číslo 2. Jednička patřila Škodě Laurin a Klement z mladoboleslavského muzea (dlužno dodat, že automobilka Škoda je celé události generálním partnerem).

Zdroj foto: wikipedia.org


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016