01-2015-ford-mustang
Počítejte s Fordem

Po prvních kusech nového Fordu Mustang se zaprášilo během půl minuty

 
01-2015-ford-mustang

Evropská premiéra legendárního sporťáku Mustang proběhla ve velkém stylu. Během letošního finále fotbalové Ligy mistrů si vůz mohla objednat první pětistovka zájemců. Poptávka však mnohonásobně překonala nabídku. O vůz se totiž ucházelo přes 9 tisíc zájemců. Šťastlivce bychom přitom našli i u nás. Mezi pět set nejrychlejších se totiž dostala i čtveřice Čechů.

Z velkolepé události byla událost ještě velkolepější

Finále nejvyšší evropské klubové soutěže patří mezi velice ostře sledované události. Podle odhadů si jej letos nenechalo v přímém přenosu utéct asi 170 milionů lidí. Několikanásobně více jich pak vidělo záznam anebo alespoň části. Zápas o trůn ale letos proběhl poměrně nestandardně. S Ligou mistrů se totiž po téměř dvou desítkách let sponzorování rozloučila automobilka Ford. Loučení však pojala ve velkém stylu. Během finálového zápasu totiž oficiálně otevřela registraci na prvních pět stovek exemplářů nové generace Fordu Mustang.

O vozy byl enormní zájem

Všechny své oře rozprodal modrý ovál během pouhých 30 vteřin. Poptávka totiž nabídku převyšovala téměř dvacetkrát. Dost možná nejzajímavější na celé akci ale byla skutečnost, že zájemci sice věděli, co kupují, ale nevěděli, za kolik to kupují. Ford totiž oficiální evropský ceník zatím nestanovil a učiní tak patrně až během léta.

Na výběr byly dvě karoserie a dva motory

Nejnedočkavější milovníci Mustanga si mohli vybrat mezi tradičním fastbackem a stylovým kabrioletem a pak také mezi osvědčeným pětilitrem a novou dva trojkou EcoBoost. Ta přitom i přes svých více než 300 koní vyniká velice nízkou spotřebou.

Čtyři kusy poputují i do Čech

Celkem odešlo z ČR 34 registrací, pouze čtyři zájemci ale patřili mezi pětistovku nejrychlejších. Tato čtveřice bude následně pozvána jedním z autorizovaných dealerů k dokončení objednávky a podpisu kupní smlouvy.

 


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016