1400775660558
Počítejte s Fordem

Ford po 16 měsících otevírá nově postavenou továrnu v tureckém městě Yeniköy. Zdejší užitkové vozy zamíří i do Evropy

 
1400775660558

Společnost Ford Otosan, společný projekt mateřského Fordu a turecké firmy Koç Holding, před pár dny otevřela výrobu ve svém novém závodě. Do něj během 16 měsíců investovala před půl miliardy dolarů. Slavnostní události se kromě představitelů zúčastněných firem zúčastnil např. také turecký premiér Erdoğan. V nově otevřeném závodě se budou vyrábět užitkové vozy Transit Courier a Tourneo Courier.

Více než půl století trvající partnerství pokračuje

Ford Otosan představuje podnik se společnou majetkovou účastí amerického Fordu a místní firmy Koç Holding. Spolupráce obou subjektů přitom trvá již 55 let a jde tak o jedno z nejdéle trvajících partnerství v historii automobilového průmyslu. Není tedy divu, že si událost nenechali ujít ani klíčoví představitelé místní celostátní i regionální politické reprezentace. Nechyběl ani turecký premiér Erdoğan.

Továrna se bude nacházet poblíž již existující montážní linky

Nově zbudovanou továrnu o 70 tisících metrů čtverečních nalezneme v průmyslovém komplexu nedaleko již existujícího a fungujícího montážního závodu Kocaeli. Ze zdejších linek budou ročně sjíždět tisíce modelů Tourneo Courier a Transit Courier, které budou exportovány do 46 zemí světa. Maximální produkční kapacita bude činit 110 tisíc vozů ročně, reálně se zde bude vyrábět o něco méně. Zajímavostí na nově postaveném podniku je i to, že továrna splňuje úplně stejná kritéria z hlediska bezpečnosti práce, ekologie a využití obnovitelných zdrojů energie jako kterýkoliv jiný závod automobilky Ford. A to i přesto, že místní legislativa zdaleka není tak přísná jako ta evropské či americká.

Ford má s Turky dobrou zkušenost

Automobilka Ford není v zemi půlměsíce žádným nováčkem. Projekt nazvaný Ford Otosan šlape jako hodinky již přes půl století. Investice do rozšíření zdejších výrobních kapacit přitom dokazuje, že je stále mimořádně životaschopný. Ještě před otevřením nové továrny Ford Otosan v Turecku kromě velkého nákladního vozu 1846T vyráběl také užitkový Transit, Transit Courier a Transit Custom, Tourneo Custom a také Tourneo Courier. Své produkty přitom Ford Otosan exportuje do více než stovky zemí světa.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016