1399650472816
Počítejte s Fordem

Již dvě desetiletí bojuje Ford proti rakovině prsu

 
1399650472816

Automobilka Ford a nezisková organizace Warriors in Pink (Bojovníci v růžové) letos slaví dvě desítky let úspěšné spolupráce v tažení proti zákeřné rakovině prsu. Kromě přímé finanční pomoci konkrétním charitám, která za 20 let dosáhla 125 milionů dolarů, přispěl modrý ovál např. navržením celé řady produktů (oblečení, doplňků či třeba nálepek), marketingovou realizací kampaně, mediální podporou atd.

V současnosti běží kampaň, jejímž cílem je vyvolat diskuzi o chorobě mezi matkami a dcerami

Při boji s jakoukoliv chorobou je základním kamenem úspěchu všeobecné povědomí. Pokud lidé neví, jaká na ně čekají nebezpečí ani jak se bránit, nemoc zvítězí. A to Ford společně s organizací Warriors in Pink nechce připustit. Proto se snaží zpopularizovat diskuzi o problematice rakoviny prsu na celé řadě úrovní včetně té dost možná nejdůležitější – mezi matkou a dcerou. Jeden z průzkumů, který si organizace nechala vypracovat, totiž říká, že se o riziku rakoviny prsu aktivně mezi sebou baví jen něco málo přes 40% matek a dcer. 45% dcer se dokonce na toto téma se svou matkou nechce bavit vůbec, jelikož jim to připadá trapné a nevhodné. Tato čísla se Ford společně s Růžovými bojovníky pokusí pomocí rozsáhlé a již rozběhlé kampaně změnit k lepšímu.

O boj proti nemoci se v praxi starají čtyři vysoce specializované organizace

Aby bylo využití získaných prostředků co nejefektivnější, je konečná implementace programu rozdělena mezi čtyři separátní charitativní organizace:

  • YSC – poskytuje podporu mladým pacientkám s rakovinou prsu. Jejím hlavním cílem je osvěta.
  • Act with Love – finančně i jinak podporuje na 375 tisíc dobrovolníků, kteří se účastní výzkumu
  • Pink Fund – zajišťuje finanční asistenci potřebným pacientkám s rakovinou prsu v prvních dnech od diagnózy
  • Susan G. Komen – organizace s více než 30 letou historií operující ve 30 zemích celého světa. Od svého založení v roce 1982 investovala 2,5 miliardy dolarů do výzkumu, zdravotní péče, šíření osvěty či třeba psychologické péče

Přispět může každý

Pokud byste i vy rádi přispěli svou špetkou do mlýna, nic vám nebrání. Na oficiálním e-shopu Růžových bojovníků si můžete pořídit celou řadu produktů od triček, košil přes kravaty až po kabelky či třeba samolepky na auto. 100% tržeb okleštěných o náklady půjde přímo na konto některé z výše uvedených charitativních organizací.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016