2012-Shelby-1000-front-end
Počítejte s Fordem

Oslavy 50. výročí Fordu Mustang se nevyhnou ani České republice. Pony cars zaplaví Letiště Václava Havla

 
2012-Shelby-1000-front-end

Milovníci legendárního sportovního vozu se cválajícím koněm ve znaku se mohou začít těšit na 24. květen. Tehdy totiž na pražském Letišti Václava Havla proběhne mimořádná připomínková akce u příležitosti oslav 50. narozenin tohoto výjimečného vozu. Zván je každý, ale pozor! Kapacita akce je omezena na 2500 diváků.

Mustang má skvělou pověst i v Čechách

Nikdy se sem oficiálně nedovážel, ale i přesto má v českých luzích a hájích Mustang velmi dobré jméno a početný fanklub. Pokud patříte mezi příznivce této ikony, určitě nepohrdnete nabídkou zúčastnit se 24. května na jedné z drah pražského letiště akce s názvem 50 LET FORD MUSTANG SPRINT. K vidění budou jak pečlivě renovované veterány z 60. a 70. let tak moderní a často sportovně upravená vozidla.

Bude se i závodit

Hlavním bodem akce bude sprint na čtvrt míle. Zde se “mustangáři” utkají hned v několika kategoriích:

  • COOL RACE – veteráni v originálním stavu či pouze s dobovými úpravami
  • RETRO RACE – veteráni se speciálními nedobovými úpravami
  • SQUIRREL RACE – současné vozy s maximálně šestiválcovými motory
  • FORD RACE – současné vozy s osmiválcovými atmosférickými motory, jejichž objem nepřesahuje 4,95 litru.
  • MUSTANG RIDERS RACE – současné vozy osazené motorem s vyšším počtem válců než 8 – takových bude patrně naprosté minimum, jelikož Mustang se s V12 v podstatě nikdy nevyráběl – a/nebo obsahem motoru nad 4,95 litru, a/nebo vybavené kompresorem, turbem, nitrem, apod.

Bohužel coby závodník už se na program akce nedostanete. Kapacity totiž byla vyčerpána již před několika týdny. Do divácké sekce ale stále lístky k dispozici jsou.

Část peněz utržených za vstupenky půjde na charitativní projekty

V ceně vstupenky, která činí 300 korun pro diváky (ZPT a děti do 12 let neplatí nic) a 500 korun pro závodníky, je kromě technického zajištění akce zahrnut také příspěvek na děti s nervosvalovým postižením, známým jako svalová dystrofie. Kromě stylové zábavy v duchu legendárního amerického vozu si tak užijete i dobrý pocit, že jste přispěli na dobrou věc.

Generálním partnerem akce je automobilka Ford

V USA se Ford na oslavách 50. výročí svého ikonického modelu aktivně podílel. Za zmínku stojí např. vysazení žlutého Mustangu kabriolet na nejvyšší terasu newyorské Empire State Building. V Evropě byli oslavy z pochopitelných důvodů přece jen o něco střídmější, zástupci zdejšího Fordu je ale rozhodně neignorovali. Ford se tak stal spolu s letištěm v pražské Ruzyni generálním partnerem této mimořádné tematické akce.

Občerstvení zajištěno

Přímo na letištní ploše budou k dostání dost možná nejlepší burgery v ČR. O jejich distribuci se postará jedna z vyhlášených pražských “burgroven”. Americký zážitek tak bude naprosto dokonalý.

Nová generace Fordu Mustang již zanedlouho u českých dealerů

Až dosud museli milovníci legendárního sporťáku do Ameriky. Buď sami anebo prostřednictvím specializovaných firem. Oficiální dealerství neexistovalo. Tomu by mělo být od začátku příštího roku konec. Nově bude Mustang k dostání v autosalonech u oficiálních prodejců, kteří kromě prodeje jako takového zajistí i celou řadu dalších poprodejních služeb včetně pravidelných servisních prohlídek.

Zdroj foto: shelbyamerican.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016