1398448774164
Počítejte s Fordem

Na zakázku vyrobený Ford Mustang, který účinkoval ve filmu Need for Speed, se v aukci prodal za 300 tisíc dolarů. Výtěžek půjde na dobročinné účely

 
1398448774164

Zakázkově vyrobený exemplář Fordu Mustang, který se objevil v populárním filmu Need for Speed, byl nedávno v aukční síni Barrett-Jackson vydražen za 300 tisíc dolarů. Peníze využije občanské sdružení Henry Ford Health System k zajištění kvalitní zdravotní péče pro nízkopříjmové občany.

Vůz byl zakázkově vyroben přímo pro prezentaci ve filmu

Ford Mustang s přídomkem “Need for Speed” představuje zcela unikátní vozidlo. Karoserie totiž byla speciálně navržena jen pro tuto příležitost. Od běžného Mustangu se speciál liší např.:

  • kompletně přepracovanou karoserií působící majestátnějším a širším dojmem
  • zvýrazněnou spodní maskou s pozměněnými otvory sání
  • rozšířenými šedě zbarvenými kontrastními podběhy
  • výrazně zmenšenými zpětnými zrcátky
  • majestátní kapotou působící zvedajícím dojmem, který umocňují dva mohutné průduchy
  • 22palcová kola Forgiato vyrobená na zakázku

Celkový vizuální dojem je pak umocněn ještě šedomodrou metalízou s vysokým leskem a dvěma tradičními závodními pásy v přední části vozu, které Ford označuje jako Kona Blue. Podobné vzezření mají např. i upravené vysoce výkonné speciály Shelby GT500.

Veškeré utržené prostředky zamíří na charitativní účely

Všech 300 tisíc dolarů, které za filmový Mustang zaplatil kupec ze státu Ohio, poputuje na konto občanského sdružení Henry Ford Health System. To již od roku 1915 zajišťuje akutní, preventivní i neakutní zdravotní péči především nízkopříjmovým skupinám. Centrum se dále specializuje na vyřizování a poskytování zdravotního pojištění či na výzkum a vývoj.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016