1396642673208
Počítejte s Fordem

Bezpečnostní technologii Ford My Key ocení rodiče a také manažeři firemních flotil

 
1396642673208

Ford My Key představuje inovativní přístup k aktivní bezpečnosti, který ocení především ti, kteří své auto někomu půjčují. Díky My Key je tak u zapůjčeného vozu možné nastavit např. maximální rychlost či třeba omezit hlasitost audiosystému. To bezesporu ocení kromě rodičů strachujících se o své potomky také firmy.

Přínos technologie není jen v bezpečnosti

Primárním účelem My Key je samozřejmě zvýšit bezpečnost. Vysoká rychlost, nahlas puštěná hudba či třeba nezapnutý pás mohou velmi rychle vyústit ve vážnou dopravní nehodu. Toho se obávají jednak rodiče, kteří svým méně zkušeným a touhou poznat dosud nepoznané ovlivněným ratolestem zapůjčují své vozy, ale také firmy či fleetoví manažeři. Technologie však není přínosná jen po stránce bezpečnosti. Nastavením maximální rychlosti se např. snižuje opotřebení vozu, klesá spotřeba atd. Nižší riziko nehody pak znamená i nižší riziko nenadálých a zbytečných starostí a problémů (jednání s pojišťovnami, autoservisy, snížení zůstatkové ceny vozu po nehodě atd.).

Co všechno My Key dokáže?

Není toho rozhodně málo. Kromě omezení rychlosti na maximálně 130km/h (či méně) – systém řidiče na existující limit upozorní zvukovým signálem ještě před jeho dosažením – či třeba snížení maximální hlasitosti audiosystému (standardně na 45% původního výkonu) dokáže ještě My Key posádku zvukově upozornit na nezapnuté bezpečnostní pásy, automaticky přesměrovat příchozí hovory do hlasové schránky anebo vydat hlášení v případě, že v nádrži zbývá pouze osmina paliva.

Technologie bude zanedlouho dostupná u všech modelů Ford

Výhledově by měla být technologie My Key dostupná buď standardně anebo na přání u všech modelů Ford, a to jak osobních tak užitkových. V kombinaci s mnoha dalšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti tak jde o jeden z řady dílčích kroků pro vyšší bezpečnost a pohodu na silnicích.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016