01-2015-ford-mustang-1
Počítejte s Fordem

Nový Ford Mustang zazáří během finále fotbalové Ligy mistrů

 
01-2015-ford-mustang-1

Fotbaloví fanoušci během finále nejprestižnější evropské klubové soutěže uvidí kromě svých oblíbených hvězd také jednu hvězdu automobilovou. Ford totiž při zápase vystaví svoji chloubu – nový Mustang. Ten se přitom od začátku příštího roku začne poprvé v historii oficiálně prodávat i v Evropě.

Dvojité finále

Poslední zápas Ligy mistrů UEFA proběhne v Lisabonu 24. května. V určitém slova smyslu přitom půjde o jakési dvojité finále. Na hřišti se rozhodne o nejlepším fotbalovém týmu Evropy, do finále ale dospěje i spolupráce automobilky Ford a asociace UEFA. Ford evropský fotbal přitom soustavně podporuje již od sezony 1992-1993. Po 21 letech by se tedy smysluplná a úspěšná spolupráce měla nachýlit ke konci.

Zápas by mělo sledovat více než čtvrt miliardy lidí

Očekává se, že si fotbalové finále nenechá v živém přenosu utéct až 300 milionů lidí z celého světa. Mustang se tak zcela jistě dostane do mnohem širšího povědomí, než kterému se těší dnes. Ostatně není se čemu divit. Dlouho šlo v podstatě o ryze americký sporťák, který hranice překonával – nutno dodat velmi úspěšně – jen pomocí své kulturní a společenské “ikonovosti”. Díky ní byl o vůz zájem, mimo jiné, i v Evropě a zcela běžně zde fungoval šedý dovoz. Nyní však Mustang navlékl globální kabát a za zájemci přijede až do místních autosalonů. Kupci se tak můžou těšit na kompletní záruční a pozáruční servis.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016