Transit_ ArcticVanTest2014_RK4_4585
Počítejte s Fordem

Větru a dešti poručit neumí. Vyrovnat se s extrémními podmínkami ale ano. Nová řada Fordu Transit dominovala v Arktidě

 
Transit_ ArcticVanTest2014_RK4_4585

Již desítky let je Ford Transit mezi užitkovými vozy považován za etalon spolehlivosti, praktičnosti a dostupnosti. Ani s novou generací se na této tradici nic nemění. Svědčí o tom, mimo jiné, i jeho prvenství v rámci Arktického testu dodávek každoročně pořádaného finským časopisem Auto Tekniikka. Transit i Transit Connect za polárním kruhem zvítězili zcela jednoznačně a za sebou nechali všechny své konkurenty včetně Mercedesu-Benz.

Ford si v testu vždy vedl velmi dobře. Letos ale zaznamenal “double”

Auto Tekniikka organizuje soutěž již více než dvě desetiletí. Letos přitom poprvé získala automobilka vítězný “double”. Nový Ford Transit se vyznamenal v devíti ze třinácti kategorií, kompaktnější Ford Transit Connect pak odešel neporažen ze sedmi kategorií. Automobilka Ford si tak za polárním kruhem vydobyla pověst společnosti produkující mimořádně kvalitní a ovladatelné vozy, a to i v teplotách velmi hluboko pod nulou.

O vítězi rozhodla řada faktorů

Dodávky, které se zúčastnili obtížného polárního testování, museli zvládnout hned několik disciplín. Šlo například o:

  • slalom na zamrzlém povrchu letiště
  • vytrvalostní jízda o délce 700 km po rozbitých a zledovatělých cestách
  • startování motoru, účinnost topení či rozmrazování oken po celonočním stání v mraze.

Pro dobré umístění však vozům nestačilo úkoly pouze zvládnout. I v těchto podmínkách se hodnotila spotřeba, přepravní kapacita a variabilita nákladového prostoru a samozřejmě jízdní vlastnosti. Ford Transit a jeho menší bratr Transit Connect nabídly ze všech soutěžících vozů tu nejlepší kombinaci výše uvedeného. Pomocí tohoto videa se můžete i v těchto jarních dnech přenést daleko na sever a získat představu o podmínkách, kterým byla vozidla podrobena.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016