Exteriér_Fordu_Fiesta_ST
Počítejte s Fordem

Nová Fiesta ST sklízí po celém světě jedno ocenění za druhým.

 
Exteriér_Fordu_Fiesta_ST

Z nové ostré Fiesty se během pouhého jednoho roku stal šlágr. Hravý vůz sbírá jednu cenu za druhou, svými kvalitami přitom nepůsobí zdaleka jen na smysly evropských motoristů. Fiesta ST je populární také v Asii ale zejména pak poměrně překvapivě i v USA. Více než polovina z hned 22 ocenění totiž na účtu ostrého hatchbacku přistála právě ze země za velkou louží. Ta je přitom tradičně orientována spíše na větší vozy.

Brilantně namíchaný koktejl špičkových jízdních vlastností, atraktivního designu a nízké ceny

Cena nové Fiesty ST začíná hluboko pod půl milionem korun. Za tyto peníze přitom zákazník dostane mimořádně agilní vůz s prvotřídním podvozkem a motorem EcoBoost o výkonu 182 koní. Jedna šestka vás navíc při tankování nesedře z kůže. Její kombinovaná spotřeba je pouhých 5,9 litrů a ani při skutečně sportovní jízdě nejde nad 9 litrů. Oproti předchozí generaci osazené přepracovaným dvoulitrem Duratec z Mondea tak nová Fiesta ST spolyká o pětinu méně paliva, výkon se přitom o pětinu naopak zvedl.

Sportovní vůz vyvinutý sportovní divizí Team RS

Za vývoj nové generace Fiesty ST byla zodpovědná skupina Global Performance Vehicle group představující jednu ze sportovních divizí Fordu. Vůz tedy stavili skuteční profesionálové, z nichž řada disponuje vlastními zkušenostmi se závoděním či motorsportem všeobecně. Pokročilé technologie nového Fordu Fiesta ST tak dokáží přeměnit hrubou sílu v dynamickou rychlost, která zůstává stále ve vašich rukách. Jeho speciálně vyladěný, snížený podvozek napomáhá ovladatelnosti, systém stranového přesměrování točivého momentu TVC dodává optimální přilnavost v zatáčkách a elektronický stabilizační systém ESP vám pomůže i v těch nejnáročnějších podmínkách. V závislosti na situaci můžete zvolit mezi třemi režimy systému ESP: “On” (zapnuto), “Wide slip” (vypnuta kontrola trakce) nebo “Off” (vypnuto). Ostatně tým inženýrů, který stál u zrodu nové Fiesty ST, byl v rámci Vehicle Dynamics International Awards oceněn titulem “Dynamics Team of the Year”. David Put, člen Ford Team RS, který na závodních okruzích i běžných cestách ladil jízdní vlastnosti Fiesty ST, pak byl při stejné příležitosti coby jednotlivec oceněn titulem “Dynamicist of the Year”.

22 ocenění za pouhý rok

Nová Fiesta ST si vysloužila bouřlivé ovace z úst celé řady motoristických institucí. Autem roku se stala například v rámci populárního auto-moto pořadu Top Gear, časopis The Sunday Times ji pak pasoval do pozice nejlepšího ostrého hatchbacku současnosti. V Americe novou Fiestu ST vyznamenaly třeba časopisy Popular Mechanics anebo MotorWeek. Kompletní seznam institucí, kterým Fiesta ST, učarovala je k dispozici např. na oficiálních stránkách společnosti Ford.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016