ford-s-max-vignale-(8)-534523a40a415_630x335
Počítejte s Fordem

Prémiová řada Fordu Vignale nakonec bude. Po prototypu Mondea modrý ovál představil i luxusní edici S-MAXu

 
ford-s-max-vignale-(8)-534523a40a415_630x335

Prémiová řada vozů Ford označovaná jako Vignale se brzy stane realitou. Zástupci automobilky oznámili svůj plán dát projektu zelenou při příležitosti nedávno proběhlého prestižního veletrhu designového nábytku v italském Miláně. Zde navíc po Mondeu představili již druhý koncepční vůz honosící se prémiovou nálepkou Vignale, velké MPV S-MAX. Zákazníci se mohou u těchto vozů těšit na skutečně nadstandardní úroveň zpracování, vysoce kvalitní použité materiály ale také speciální VIP servis.

10-15 % klientů si přeje vyšší než nejvyšší výbavu

Koncept prémiové řady automobilů Ford je reakcí na přibližně 10-15 % klientů, pro které představují exkluzivita a nevšednost důležité faktory při výběru nového vozu. Jde o zákazníky, kteří si potrpí na luxusní a s citem pro estetiku zpracované materiály. S-MAX Vignale bude oproti standardní verzi lákat např. na:

  • kola Vignale o průměru 21 palců
  • chromované kryty vnějších zpětných zrcátek
  • výraznou masku Vignale
  • speciální odstín laku „Milano Grigio“ s perleťovým efektem
  • sedadla zhotovená z kvalitní měkčené kůže
  • vyražené emblémy Vignale a dekorativní prošívání se šestiúhelníkovým vzorem.

Elegantní decentní luxus

Prémiové vozy Ford Vignale budou následovat poněkud odlišnou koncepci než třeba řada DS od Citroenu. Tu totiž Francouzi pojali spíše s důrazem na extravaganci a hravost. Citroenům DS tak dominují výrazná a až agresivně vypadající kola, spoilery, vícebarevná karoserie apod. Vignale však bude razit odlišnou filozofii. Vozy budou působit spíše decentním až mírně aristokratickým dojmem. Z estetického pohledu tak budou mimořádně vyspělé a svoji odlišnost či lépe řečeno prémiovost nebudou okatě prezentovat na hony daleko.

Interiér nového S-MAXu Vignale oslní propracovanými detaily i kvalitními materiály

Luxusní edice oblíbeného MPV S-MAX na vás ihned po nástupu zapůsobí tmavšími tóny. Interiér se pyšní řadou ručně zpracovaných detailů (např. prošívání nitěmi s perleťovým efektem) a také nadstandardním použitím špičkových materiálů. Celý vnitřní prostor od palubní desky přes skleněnou střechu až k zavazadlovému prostoru je potažen měkčenou kůží, pocit prestiže umocňuje také palubní deska ozdobená lištou z leštěného hliníku. Všechna sedadla jsou navíc dekorativně prošita pomocí dvoubarevných nití. Zatímco na okrajích najdeme světlé švy, středům sedadel dodává šťávu živě vzhlížející červené šití.

Nálepka Vignale bude zahrnovat i VIP servis

Prémiové vozy Vignale nebudou jen o kvalitě a exkluzivitě použitých materiálů ale také o zcela nové koncepci služeb a vztahů mezi dealery a klienty. Každému klientovi například automobilka přidělí osobního manažera, který pro něj bude zajišťovat veškeré prodejní a poprodejní služby. Majitel modelu s logem Vignale tak třeba ušetří čas tím, že nebude muset s autem sám do servisu, nýbrž se o vše postará Ford. Výjimečnost a exkluzivitu pak podtrhnou speciální salonky Vignale, které se budou nacházet ve větších autocentrech Ford. Tyto salonky budou od ostatních prostor odděleny a budou v mnohém připomínat např. prémiové salonky pro cestující vyšší třídou na letištích.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016