solberg-h-i-minor-nor-au-ford-fiesta-rs-wrc-portugal-70-m
Počítejte s Fordem

I po čtyřicítce ve formě. Henning Solberg dojel v Portugalsku s Fiestou WRC pátý. Odchod do důchodu neplánuje

 
solberg-h-i-minor-nor-au-ford-fiesta-rs-wrc-portugal-70-m

I přes svůj na sportovní poměry veteránský věk 42 let se starší z bratrů Solbergových, Henning, stále nepoohlíží po zaslouženém odpočinku. Tento víkend si to opět opět rozdal i s více než o 20 let mladšími konkurenty a nevedl si rozhodně špatně. Vyrovnaná a technicky zvládnutá jízda mu přinesla solidní páté místo a zisk 10 bodů do celkového hodnocení.

Závodit chce Solberg téměř do padesátky

Norský pilot dokazuje, že datum narození je pouze ilustrativním údajem. Třebaže by mohl teoreticky být otcem většiny zbylých závodníků, se svými mladšími rivaly nijak neztrácí krok. V Portugalsku závodil po dlouhé době na šotolině, výsledek tohoto snažení přitom rozhodně není k zahození. Starší pán zde totiž se ziskem deseti bodů uzavíral první pětku.

Celkově je Solberg jedenáctý. Vynechal přitom polovinu závodů

V celkovém hodnocení má Solberg momentálně 16 bodů, které jej řadí na průběžné 11. místo. Nutno ovšem dodat, že se norský veterán účastnil pouze dvou ze čtyř odjetých závodů. I přesto je ale jeho celkový bodový zisk srovnatelný např. s Martinem Prokopem či třeba s v loňském roce celkově druhým a nyní průběžně šestým Thierry Neuvillem (na toho ztrácí 5 bodů).

Solberg podporuje svého nevlastního synu Pontuse Tidemanda

Kromě své vlastní v dohledné době určitě nekončící jezdecké kariéry se norský veterán věnuje také Pontusu Tidemandovi. O tom se mluví jako o jednom z největších jezdeckých talentů součanosti. V Portugalsku například Tidemand dojel v rámci WRC2 třetí, dvakrát se letos ale představil už i v královské kategorii WRC. Ve Švédsku se mu přitom s Fiestou WRC podařilo i bodovat.

Zdroj foto: autonews-magazine.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016