MartinProkopRallyPortugal3
Počítejte s Fordem

Na Portugalské rally triumfoval opět Ogier. Martin Prokop po chybách konkurentů šestý

 
MartinProkopRallyPortugal3

Na zrádných štěrkových polňačkách vinoucích se kolem známého turistického letoviska Faro opět nedominoval nikdo jiný než Sebastien Ogier. Velmi kvalitní závod ale odjel i Mikko Hirvonen na Fiestě WRC, když skončil druhý se ztrátou necelé tři čtvrtě minutky. Jihlavský pilot Martin Prokop jako za starých časů těžil z chyb a problémů ostatních závodníků. Šesté místo se ale každopádně počítá.

Latvala boural a uvolnil tak místo Hirvonenovi

Krásnou stříbrnou pozicí skončilo pro Mikko Hirvonena pilotujícího Fiestu WRC portugalské počínání. K tomuto úspěchu ale do značné míry přispěla chyba Jarri-Matti Latvaly. Ten šel v páté erzetě přes střechu, když nevybral zatáčku, a z Algarve si tak neodveze ani bodík. Na rozdíl od Ogiera, který přidal do chalupy kromě 25 bodů za vítězství ještě tři další za svůj výkon v Powerstage.

V první desítce hned pět Fiest

Kromě druhého Hirvonena braly v Portugalsku body ještě čtyři další fordy. Pátý skončil Solberg, šestý Prokop, devátý Al-Attiyah (ten sedlal vůz specifikace RRC) a na chvostu první desítky dojel Ketomaa s Fiestou R5. Dlužno dodat, že šestý Martin Prokop notně těžil z technických problémů Thierryho Neuvilla. Tomu odešel pohon 4×4 a musel dojet pouze s předohrabem. I celkově osmý Juho Hanninen by se nejspíše byl býval dostal před Prokopa nebýt jezdeckou chybou zaviněné kolize. Rally ovšem není o tom co by kdyby. Pro Martina Prokopa každopádně znamená Portugalsko druhou kvalitně odjetou soutěž v rámci letošního šampionátu. Snad budou brzy následovat další.

V kategorii WRC 2 závodilo dvacet posádek. Téměř polovina přitom na Fiestě R5

Zajímavé věci se děly i v nižší kategorii. Debut si zde odbyl na příklad nadějný závodník Pontus Tidemand, který minulý rok suverénně ovládl juniorské WRC a hodlá v letošním ročníku absolvovat 6-7 závodů ve WRC 2. Ketomaa, byť na o třídu nižším voze, se pak dokázal prosadit do první desítky i mezi vozy prestižní kategorie WRC.

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016