001c_KaConcept_FINAL_headlamp_OK
Počítejte s Fordem

“Tradiční” Ford Ka končí. Nástupce ale nechce na trh nízkonákladových vozů

 
001c_KaConcept_FINAL_headlamp_OK

Stylové “káčko tak, jak ho známe, s novou generací přestane existovat. Vystřídá jej praktičtější pětidvéřový vůz velikosti Fiesty. Třebaže se ihned po představení konceptu nové generace objevily spekulace, že by mělo jít o odpověď Fordu na low-costové modely jako Dacia Sandero či Logan, nebude tomu nakonec tak. Nové Ka by se nemělo podbízet cenově, nýbrž by mělo přinést alternativu pro zájemce o malé vozy. Ti byli v současné době limitování na Fiestu.

Malý třídveřový vůz bude k dostání minimálně do poloviny příštího roku

Současná generace Fordu Ka, která se mimochodem vyrábí již šest let, bude dobíhat někdy během příštího roku. Minimálně ještě rok tedy máte možnost si tohoto prcka s rošťáckým výzorem pořídit. Posléze se ale vůz hodně změní. Přibude páté sedadlo, zvětší se kufr a počítat je možné i s větší nabídkou motorů. Zatím se Ka prodává pouze s benzínovou jedna dvojkou Duratec a jedna trojkovým nafťákem řady Duratorq.

Věk? Nedožitých 20 let…

Když se v roce 1996 objevila na pultech autosalonů první generace “káčka” s typickou širokou zadnicí a téměř nulovým převisem za ní, nechala tato premiéra v rámci motoristické veřejnosti klidným málokoho. Šlo totiž o typickou ukázku vozu, který člověk buď miluje, anebo jej nesnáší. A nutno dodat, že jej miloval jak pro výborné jízdní vlastnosti tak pro neokoukaný design ledaskdo. Celkově se jen první generace – mimochodem vyráběné v dnešní době po téměř neuvěřitelných 13 let – tohoto vozu prodalo téměř jeden a půl milionu kusů. Zda nový Ford Ka přijede již příští rok a svého koncepčního předchůdce zařízne ještě před jeho dvacetinami, je zatím nejasné. Stát se to může.

Nový Ford Ka bude alternativou k Fiestě, nikoliv její levnou a okleštěnou variantou

O novém “káčku” se v kuloárech mluvilo jako o biči na ultralevné modely od Dacie a Renaultu (Logan, Sandero, Thalia). Byly to však pouze spekulace. Nové Ka nebude model startující pod sto padesáti tisíci korun. Cenově bude nejspíš srovnatelné s Fiestou a ani jeho základní výbava nebude nikterak okleštěná. Na přesnější detaily si ale budeme muset ještě počkat.

Zdroj foto: autoblog.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016