stažený soubor
Počítejte s Fordem

Zakázkový interiér pro Ford F-150 od Carlex Design se nemusí líbit každému. Každopádně ale z vozu udělá hodně nadstandardního zálesáka

 
stažený soubor

Pick up Ford F-150 je už mnoho desítek let považován za ztělesnění robustnosti, odolnosti a vysokého pracovního nasazení. Polská designérská firma Carlex z něj ale dokázala za použití prvotřídním materiálů udělat tvrďáka a gentlemana v jednom. Kvalitou dílenského zpracování interiéru se tak F-150 může rovnat prémiovým a výrazně dražších vozům jako Land Rover Range Rover.

Zvenku myslivec, zevnitř aristokrat

Přestavěná “efstopadesátka” dokonale klame tělem. Zvenku vypadá jako standardní pracant, po otevření dveří se ale ocitneme v úplně jiném světě. Interiér je včetně volantu kompletně potažen vysoce kvalitním hnědobéžovým semišem, kvalitní zpracování akcentuje také černá kůže s bílými kontrastními švy či třeba doplňky z ušlechtilého dřeva. Podle všeho by navíc i tento interiér měl snést ne úplně košer zacházení, čímž zcela nepopírá prvotní účel vozu.

Carlex Design není v automobilovém světě úplným nováčkem

Třebaže se toho mezi mainstreamovými motoristy o polské firmě mnoho neví, znalci si ji mohou vybavit například v souvislosti s luxusním SUV Range Rover Sport ve stylu Burberry. Zde Carlex Design interiér vozu přestavil tak, aby vyhovoval ženským přáním. Výsledkem jsou pruhovaná a zároveň kostkovaná sedadla či interiér v bílo-růžových odstínech kontrastující s šedo-bílým potahem stropu,, dvojbarevné švy na volantu apod. Při přestavbě Volkswagenu Up! se pak estéti od Carlexu nespokojili jen s interiérem a do růžovo-bíla vymazlili vůz i zvenku. Vznikla tak jakási maminkovská edice tohoto malého vozu.

Cena se obligátně veřejně nesděluje

Firma Carlex Design sděluje svůj ceník pouze na vyžádání. Rozhodně ale nepůjde o drobnou položku. Vzhledem k použitým materiálům bude cena kompletního “liftingu” interiéru Fordu F-150 rozhodně šesticiferná.

Zdroj foto: autoevolution.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016