Vše ze světa Fordu
Počítejte s Fordem

Příští rok by se mohl objevit Focus ST v dieselové verzi

 

Během ženevského autosalonu se v některých zahraničních médiích mihla informace, že zástupci Fordu plánují poněkud zatopit koncernu VW, který produkuje hned několik sportovních vozů s dieselovým motorem pod kapotou. Oficiální místa zatím sice mlčí, o možnosti začít vyrábět dieselové sporťáky se však v kuloárech spekuluje již dlouho.

Bič na Octavii RS a Golf GTD

Pokud by se na pulty autosalonů dieselový Focus přeci jen dostal, šlo by o konkurenci především pro Octavii RS – ta se podobně jako VW Golf vyrábí jak v benzínu tak v naftě – a Golf GTD (naftovou reinkarnaci slavného GTi). A dost možná by to byla konkurence více než kvalitní. Vždyť benzínový Focus ST zaznamenává velmi slušné prodeje skrze řadu trhů včetně Německa.

O pohon by se patrně staral dvoulitr TDCi

Srdcem naftového “estéčka” by se pravděpodobně stal lehce přepracovaný dvoulitr řady Duratorq naladěný přibližně na 180-200 koní. V interiéru ani na podvozku by k zásadním změnám dojít nemělo. Vůz by tak měl být stejně sebejistý a hravý jako se zážehovým agregátem pod kapotou.

Zanedlouho přijede faceliftovaný Focus ST

Omlazený Ford Focus ST s charakteristickou tlamou na přídi zavítá k prodejcům nejspíš začátkem příštího roku. A bude se na co těšit. Kromě machističtějšího a fluidnějšího designu se můžeme těšit na ještě přesnější řízení a také nižší spotřebu danou propracovanější aerodynamikou.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016