Ford-EcoSport-EU-Version-Exterior
Počítejte s Fordem

Nový Ford EcoSport je již v Evropě. Malé SUV v sobě kombinuje rajcovní design, moderní technologie a úsporné motory

 
Ford-EcoSport-EU-Version-Exterior

Na starém kontinentě již dlouho vyhlížený Ford EcoSport konečně dorazil. V průběhu letošního a příštího roku by měl postupně dorazit na vybrané evropské trhy včetně toho českého. Jaký nový model bude a pro koho bude primárně určen?

Atraktivní přibližovadlo do města

Třebaže je nový EcoSport koncepčně postaven jako SUV, za jeho plánovanou domovinu můžeme považovat spíše městskou džungli. Cílit bude model spíše na mladší ročníky, které zaujme jak řadou moderních technologií – nesmí chybět komunikační systém SYNC a AppLink, pomocí nichž bude vůz plně kompatibilní s chytrými telefony – tak hravým rošťáckým designem.

Vůz bude osazen malými úspornými motory včetně oceňovaného jednolitru EcoBoost

Ať už si pod kapotu nového Fordu EcoSport zvolíte jakýkoliv nabízený agregát, vždy od něj můžete očekávat dvě věci: spolehlivost a nízké provozní náklady. Nejsilnějším motorem bude právě zmíněný jednolitr naladěný na solidních 125 koní. Další možností pak bude atmosférická jedna pětka starší řady Duratec (112 koní), na své si ale přijdou i milovníci nafty. Jeden a půllitrový dieselový čtyřválec Duratorq sice nabídne jen něco málo přes 90 koní, za to ale nespolyká více než 4,5 litrů nafty na 100 kilometrů.

Pohon všech kol nebude. Chatařům a zálesákům lépe poslouží větší Kuga či nově příchozí Edge

Doménou Fordu EcoSport bude spíše město. I díky tomu nebude automobilka na evropském trhu nabízet verzi s pohonem všech kol. Zájemci o čtyřkolku by se sice asi našli, ovšem nebylo by jich mnoho. Horalové, lesníci a chataři však rozhodně nemusí zoufat. Kvalitně jim poslouží větší Kuga či Edge (ten by se měl začít prodávat během příštího roku).


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016