1378388981486
Počítejte s Fordem

Automobilka Ford uvolní milion dolarů na podporu nadějných designérů

 
1378388981486

V souvislosti s nedávnou smrtí jednoho z klíčových designérů v historii automobilky, Williama Claye Forda, se společnost rozhodla v průběhu příštích dvaceti let vyplatit jeden milion dolarů na podporu talentovaných studentů automobilového designu. V každém roce tak bude celkem pěti studentům poskytovat grant ve výši deseti tisíc dolarů. Tito vybraní jedinci navíc dost možná dostanou šanci započít svou designérskou kariéru přímo ve Fordu.

Třeba se mezi vybranými studenty najde další William Clay Ford

Kromě hmatatelné podpory smysluplných projektů a rozvoje kreativních a inovativních schopností mezi zástupci mladé generace, si od finanční podpory Ford slibuje nalezení nových talentů. Ti by se mohli po určité době vypracovat a automobilku jako takovou posunout kus dopředu. Již nejednou se to podařilo.

William Clay Ford byl jen jeden. Firma ale nesmí upadnout v nostalgii

William Clay Ford, nedávno zesnulý avšak ještě před pár dny poslední žijící zástupce třetí generace Fordů, byl sice jako designér, vizionář i člověk v mnohém nenahraditelný. Ovšem čas jde dál a společnost, chce-li i nadále úspěšně brázdit vlny globálního automobilového průmyslu, se musí dívat dopředu. A to bez nových tváří a nových mozků nikdy nepůjde.

Zástupci modrého oválu tak doufají, že se jim mezi honorovanými studenty podaří nalézt řadu potenciálně mimořádně úspěšných designérů, kteří pozitivně poznamenají nejen značku jako takovou ale i celý automobilový průmysl. To se, mimo jiné, povedlo během jeho 57leté profesionální kariéry právě Williamu Clayovi Fordovi.

Ford podporuje nespočet uměleckých a vzdělávacích projektů a institucí

Automobilka Ford poskytuje již mnoho desítek let značnou podporu celé řadě inovativních a kreativních projektů a také institucím, které je zaštiťují. Jde např. o Detroitský umělecký institut, College for Creative Studies (taktéž lokalizovanou v Detroitu) či Art Center College of Design v kalifornské Pasadeně. Ford se ale zdaleka neangažuje pouze v USA. V Německu např. automobilka spolupracuje s řadou univerzit a výzkumných center, aktivní je ale více či méně po celém světě.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016