1395278203207
Počítejte s Fordem

Automobilka Ford uznána jako jedna z nejetičtějších společností na světě

 
1395278203207

Již pět let představuje automobilka Ford dle institutu Ethisphere jednu z nejkvalitnějších firem na světě, pokud jde o podnikatelskou etiku, společenskou odpovědnost a boj proti korupci. To však není všechno. V roce 2014 se žádné jiné automobilce tento titul získat nepodařilo. Z obchodních praktik firmy Ford by si tedy ostatní společnosti mohly brát příklad.

Nejetičtější společnosti o etice pouze nemluví

Etisphere letos vybral z mnoha tisíců společností z celého světa 144 takových, ve kterých není svědomitý a naprosto transparentní přístup nejen při jednání se zaměstnanci, klienty či úřady ale také k ochraně životního prostředí a dlouhodobé udržitelnosti pouhou frází. Jde přitom o velice rozmanité subjekty podnikající hned ve 41 odvětvích průmyslu. Více než sedmina z nich si přitom letos ocenění vydobyla zcela poprvé.

Drtivá nadvláda amerických společností se nejspíše chýlí ke konci

Institut Ethisphere uděluje ocenění za etický přístup k podnikání již osm let. V začátcích přitom jednoznačně dominovaly firmy ze Spojených států. Letos je však mezi 144 premianty hned 38 společností registrovaných ve 21 zemích napříč pěti kontinenty.

Ford se mezi honorované společnosti dostal již popáté v řadě

O dlouhodobě pozitivním přístupu managementu společnosti Ford k etickým postupům svědčí na příklad i to, že se detroitský koncern mezi 144 premiantů dostal již po páté v řadě. A to se i napříč jednotlivými průmyslovými odvětvími podařilo skutečně jen hrstce společností. Letos je navíc Ford jedinou oceněnou automobilkou. V rámci automobilového průmyslu jej pak překonaly pouze firmy Cummins – přední výrobce dieselových motorů – a Delphi Automotive Systems vyrábějící a vyvíjející elektronické systémy do aut.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016