images
Počítejte s Fordem

Ott Tänak se ve Švédsku vrátil do kokpitu Fiesty RS WRC. Jel přitom bravurně

 
images

Vynikající výkon podal letos během Švédské rally estonský jezdec Ott Tänak. Po roční pauze opět usedl za volant vozu nejprestižnější jezdecké kategorie a exceloval. Celkově skončil pátý, ovšem během úvodní etapy v jedné z erzet dokonce nenašel přemožitele.

Dravá ale přitom bezchybná jízda

Tänak vlétl na švédskou “sněhobřečku” s notnou grácií. Během úvodní etapy to už téměř vypadalo, že by mohl stanout na stupních vítězů. V jedné z rychlostních zkoušek totiž zajel vůbec nejlepší čas. Ke konci sice spadl na páté místo, i tak ale může být se svým výkonem více než spokojený. Výborný comeback Estonce ocenili i vysocí zástupci M-Sportu, firmy, která připravuje rally vozy Ford.

Na úspěchu Tänaka se podepsalo i znovushledání s dvorním navigátorem Raigo Molderem

Ott Tänak a Raigo Molder patřili v minulosti neodmyslitelně dohromady. Před čtyřmi lety se ale duo rozešlo s tím, že Molder odešel ke Georgovi Grossovi do Focusu RS WRC. S tímto vozem sice oba pánové zvítězili na loňském ročníku Mistrovství Estonska a zaznamenali úspěch i na řadě dalších podniků, MS se však neúčastnili. I pro Moldera tak byla letošní švédská seance po dlouhé době premiérou v rámci MS WRC.

Ott Tänak zamíří zpět do Fiesty R5

I přes vynikající výkon ve Švédsku zůstává dost možná nejlepší estonský pilot současnosti v nižší kategorii R5. Už zanedlouho se totiž na Rally Guanajuato Mexico v rámci WRC2 posadí za volant Fiesty R5.

Zdroj foto: en.best-of-rallylive.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016