1392284877968
Počítejte s Fordem

Nový Ford Edge se bude vyrábět poblíž kanadského Toronta. Zamířit by měl i do Čech

 
1392284877968

Nová generace globálního SUV Edge se bude vyrábět v Oakville nedaleka Toronta. Do rozšíření továrny automobilka investuje 700 milionů kanadských dolarů. Na rozdíl od předešlých generací vozu se ta budoucí dostane na trh v 60 zemích světa včetně Evropy. S velkou pravděpodobností se tak i v Česku dočkáme nového modelu s logem modrého oválu.

Popularita vozů SUV celosvětově roste

V roce 2013 bylo na světě zaregistrováno o celých 13 % více vozů kategorie SUV než v roce předešlém. Pokud však jde o automobilku Ford, ta v loňském roce zaznamenala dokonce více než třetinový nárůst prodejů vozidel této třídy. Jen “esúvéček” tak loni Ford prodal 1,2 milionu.

Fordu Edge se již prodalo milion kusů. A to přitom stále nejde o globální vůz

Ford Edge získá statut globálního vozu až s nově příchozí generací. Rozhodně ale nejde o marginální prvek modelového portfolia značky. Prodalo se jej totiž už více než milion kusů, některé z nich přitom díky šedému dovozu jezdí i v řadě evropských zemí včetně ČR.

Primární výroba nemusí být nutně lokalizovaná ve třetím světě

Modrý ovál vlastní řadu továren v Asii, Jižní Americe ale třeba i v Africe. To ale neznamená, že by země tradičního západního světa nedokázaly být globálně konkurenceschopné i ve třetím tisíciletí. Důkazem toho je výše zmíněná investice do rozšíření a “globalizace” montážního závodu v Oakville. Ten totiž zatím produkoval pouze vozy určené pro lokální severoamerický trh (Ford Flex, Lincoln MKX a Lincoln MKT). Modrý ovál ale kanadskému pracovnímu nasazení a výstupní kvalitě produkce věří. Vozy vyrobené poblíž Toronta tak bude posílat do 60 zemí po celém světě.

Edge je součástí velké produktové ofenzivy automobilky Ford

Již v minulém roce se Ford nechal slyšet, že během roku 2014 plánuje značné rozšíření svého produktového portfolia. Do nabídky tak má přibýt na globální úrovni hned 23 nových modelů (z toho 16 připadá na Severní Ameriku). Jednou z novinek přitom bude i nové SUV Edge.

Nové SUV bude koncipováno v ekologickém a technologickém duchu

Kromě komfortu, bezpečí a stylového designu nabídne Edge i nebývale rozsáhlou výbavu. Nesmí chybět nejaktuálnější verze zábavní platformy Ford SYNC, řada bezpečnostních systémů (parkovací asistent, adaptivní tempomat, systém zabraňující kolizi s překážkou či systém pro udržení vozu v jízdním pruhu) a také prvky přispívající k úsporné jízdě (aktivní mřížka chladiče a vzduchová clona, Auto Start-Stop a další).

Minimálně na evropském kontinentě se bude Edge dodávat výhradně s přeplňovanými – a pravděpodobně pouze čtyřválcovými – motory řady EcoBoost (pro milovníky benzínu) či Duratorq (pro fanoušky dieselu).


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016