ford.focus.016
Počítejte s Fordem

Ford Focus upevňuje svoji pozici světové jedničky. Prodeje meziročně akcelerovaly o více než 16 %

 
ford.focus.016

Již v loňském roce patřila Focusu díky zhruba tři čtvrtě milionům nových registrací první příčka v globálním počtu prodaných nových vozů. Letos se však etalonu nižší střední třídy podařilo svoji pozici ještě upevnit. S více než 850 tisíci novými registracemi představuje nyní Focus jednoznačně celosvětově nejprodávanější vůz. Strmé nárůsty přitom hlásí jak tradiční tak nové trhy, především Čína.

Focus a Fiesta jsou pilířem strategie One Ford

Současná expanze založená na globální strategii One Ford je do značné míry závislá na dvou klíčových modelech, Focusu a Fiestě. Díky nim patří Ford do exkluzivního klubu automobilek majících v nejprodávanější pětce hned dva své zástupce (dohromady Ford prodal přes 1,5 milionu exemplářů těchto dvou modelů). Nebývalý úspěch zaznamenal Focus např. v Číně. Zde jeho prodeje poskočily meziročně o těžko uvěřitelných 85 %.

Na Focusu motoristé oceňují atraktivní design, mimořádnou úroveň výbavy a komfortu ale také bezpečnost

Focus je globálním fenoménem zejména proto, že v sobě dokáže kombinovat mimořádnou praktičnost, prostornost a bezpečí na straně jedné a univerzálně líbivý design, bohatou výbavu a spolehlivost na straně druhé. Zároveň jde o jeden z technicky nejvyspělejších vozů na dnešním trhu. Disponuje širokou paletou moderních systémů, které se starají o to, aby každá vaše jízda byla bezpečnější, hospodárnější, příjemnější a také zábavnější. Například díky systému TVC, který nepřetržitě rozděluje sílu motoru mezi přední kola, získáte mimořádnou přilnavost a precizní ovladatelnost, i když naplno zrychlujete ze zatáčky. Jakmile zastavíte, systém Stop-Start šetří palivo automatickým zhasnutím motoru. A pro váš maximální komfort pak aktivní parkovací asistent hladce navede vůz i do toho nejmenšího parkovacího místa, zatímco vy můžete v klidu sedět doslova se založenýma rukama.

Fiesta si drží pozici nejprodávanějšího malého vozu v Evropě

Za rok 2013 prodal Ford po celém světě více než půl druhého milionu Focusů a Fiest. Prvně jmenovaný sice v celkovém součtu jasně vede, Fiestě se však stále mimořádně daří zejména v Evropě. Zde je již nějaký ten pátek nejpopulárnějším minivozem vůbec. A podle všeho tomu tak bude i v roce příštím.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016