article_lg_Ford_Transit_Connect _575x334
Počítejte s Fordem

Nový Ford Transit Connect je ideální volbou pro “vertikálně obdařené”

 
article_lg_Ford_Transit_Connect _575x334

Jen málokteré auto dokáže nabídnout důstojný komfort a prostor pro skutečně urostlé jedince. Minidodávka Transit Connect je jedním z nich. Do vozu se totiž snadno napasuje i partička dvoumetrových čahounů a zásadní problémy nemají dokonce ani ti z nás, kteří měří ještě více. Díky takové úrovni vnitřního prostoru si Transitu Connect všimla organizace Tall Clubs International. Ta po celém světě sdružuje dlouhány a propaguje firmy a produkty, které jsou k této skupině zákazníků nadmíru nakloněni.

Úsporný neznamená miniaturní

V dnešní době, pro kterou jsou typické drahé pohonné hmoty, se každý poohlíží po úsporných autech. To se samozřejmě týká i těch vertikálně obdařenějších z nás. Ovšem člověk nadprůměrného vzrůstu řeší problém. Má totiž dvě možnosti. Buď si koupí skutečně úsporné malé vozidlo, ve kterém pak bude namačkaný jako sardinka v oleji, anebo si pořídí vozidlo o několik tříd větší. Zde však zase nemůže očekávat bůhvíjak nízkou spotřebu. Více než solidním kompromisem je přitom nový užitkový Transit Connect. Nepatří sice mezi pidiauta – právě naopak, jeho mimořádného vnitřního prostoru si všimla výše zmíněná organizace sdružující urostlé jedince – jeho spotřeba je přitom stále více než přívětivá.

Odveze cokoliv kamkoliv…

Každý Transit je především praktický a zcela nový Transit Connect nepředstavuje výjimku. Robustní, praktická a spolehlivá dodávka s velkorysou přepravní kapacitou: 3,0 m3 v případě verze s krátkým rozvorem L1 a 3,7 m3 u verze s dlouhým rozvorem L2; nosnost činí až 1000 kg. Důmyslný průvlak v přepážce u verze Van umožňuje přepravovat uvnitř trubky, žebříky nebo kulatinu o délce až 3,0 m (L1), respektive 3,4 m (L2). Technicky vyspělé zážehové i vznětové motory, kombinované s pětistupňovými nebo šestistupňovými převodovkami, se pak vedle vysokého výkonu a točivého momentu vyznačují také nevídanou hospodárností: od 4,0 l/100 km a 105 g/km CO2.

Praktický a přitom zábavný

Moderní technika vám pomáhá komunikovat, bavit se a cestovat bezpečněji. Několik příkladů: Systém SYNC s hlasovým ovládáním, který přijímá hovory, vytáčí čísla a dokonce i čte nahlas textové zprávy v některém ze světových jazyků, když si o to řeknete. Nebo Active City Stop, který zaznamená riziko kolize při nízké rychlosti a začne automaticky brzdit. Verze Van s flexibilním předním dvojsedadlem pro spolujezdce odveze až tři lidi, zatímco Kombi Van pět osob a Kombi až sedm osob. Díky tomu s sebou můžete vzít celý tým kolegů a zároveň všechen materiál a nářadí, které budete při práci potřebovat.

Atraktivně navržený exteriér i interiér

Užitkový automobil musí být praktický a funkční. Ale kvůli tomu ještě nemusí vypadat jako krabice na kolech. Proto Ford navrhl nový Transit Connect tak, aby vypadal dobře, ať už sedíte za jeho volantem, nebo se na něj díváte zvenku. Sebevědomý, moderní vzhled uděluje vozu výraznou a profesionální image. Je to vůz který zaparkujete před svým domem na konci každého pracovního dne s opravdovou hrdostí. V exteriéru tvarovaném podle zásad kinetického designu Ford se odráží účelnost, ale také styl. Například díky dokonalejší aerodynamice má dodávka nižší spotřebu paliva. Technicky vyspělá světla pak zlepšují výhled za snížené viditelnosti. Jednotlivé díly jsou zkonstruované s ohledem na snadnou údržbu a opravitelnost, aby provozní náklady byly co nejnižší.

Úsporné motory výrazně snižují náklady na provoz. Nechybí oceňovaný jednolitr

Zážehové i vznětové motory – včetně převratného 1.0 EcoBoost; manuální i automatické převodovky: z nabídky kombinací hnacího ústrojí pro Transit Connect si určitě vyberete takovou, která nejlépe odpovídá specifikům vašeho podnikání i osobním preferencím. Vyspělá technika zajišťuje mimořádnou hospodárnost a nekompromisní dynamiku i tehdy, když je váš vůz plně naložený. Díky sofistikovanému podvozku i řízení a pohonu předních kol vám bude připadat, že řídíte běžné osobní auto.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016