ford-fiesta-novy-3
Počítejte s Fordem

Silné hospodářské výsledky společnosti Ford jí umožní zvýšit dividendu o 25 %

 
ford-fiesta-novy-3

Kvalitní obchodní výsledky, zvýšená likvidita i zlepšený výhled do budoucna umožní společnosti Ford navýšit kvartální dividendu za současných 10 na 12,5 centů na akcii. Změna se bude týkat již prvního čtvrtletí roku 2014.

Ford je zpět v sedle

I přes jisté problémy na evropském kontinentě se Fordu v globálním měřítku daří. Valná hromada společnosti se tak rozhodla udělat radost svým investorům navýšením dividendy o celou čtvrtinu. Akcionáři tak počínaje prvním kvartálem letošního roku obdrží 12,5 centů. Ročně si tak přijdou na půl dolaru. Vzhledem k současné ceně akcie pohybující se kolem 17 dolarů za kus tak jde o téměř 3 % ročně.

Globální koncepce One Ford přináší ovoce

Špičky společnosti vidí za kvalitními výsledky i výhledem do budoucna jednak zlepšující se celosvětovou ekonomickou situaci ale také globální koncepci nazvanou One Ford. I díky ní Ford již více než 3 roky nezaznamenal ani v jednom kvartále negativní hotovost z provozní činnosti.

Ford začal opět vyplácet dividendy v roce 2012. Od té doby se jejich výše změnila již dvakrát

Během divokých let 2009-2011 se svět zmítal ve finanční krizi. Některé automobilky tehdy musely požádat o ochranu před věřiteli. Problémy se nevyhnuly ani Fordu. Společnost začala prodělávat a její akcie zažily tvrdý propad. Do konce roku 2011 se však karta obrátila, Ford se postavil na nohy a o rok později již byl opět schopen generovat zisk. To umožnilo opětovné vyplácení kvartální dividendy. Ta činila nejprve 5 centů na akcii, začátkem roku 2013 pak došlo k jejímu zdvojnásobení. Nyní se management rozhodl k podobnému kroku a své investory odmění dalšími 2,5 centy.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016