1390328019755
Počítejte s Fordem

První exemplář nového Fordu Mustang se vydražil za 300 tisíc dolarů. Výtažek hodlá Ford věnovat na výzkum diabetu

 
1390328019755

Nový Mustang s výrobní číslem jedna již má svého majitele. Jistý texaský sběratel aut za něj v aukci nabídl 300 tisíc dolarů. Takto utržené peníze automobilka Ford věnuje organizaci JDRF, která koordinuje a financuje vědecký výzkum týkající se cukrovky prvního typu.

S JDRF Ford spolupracuje již více než tři desetiletí

Detroitská automobilka navázala spolupráci s organizací JDRF již v roce 1983. Celkově jí od té doby přispěla pomocí podobných aukcí částkou 3,5 milionů dolarů. Jak se nechal slyšet John Brady, budoucí šéf organizace, “výsledkem aukce jsme velmi potěšeni. Velmi oceňujeme nejenom my ale hlavně každý, kdo trpí diabetem prvního typu, nadšení a velkorysost společnosti Ford a aukční síně Barrett-Jackson. Nedávno utržených 300 tisíc dolarů nás posune blíže ke světu, ve kterém tato nemoc neexistuje”.

Ještě lépe se prodal hodně naostřený pick-up F-100 Snakebit inspirovaný vozem Shelby GT-500

Ještě o celou polovinu více peněz zaplatil kanadský kupec za unikátní historický užitkový vůz Ford F-100 přezdívaný Snakebit. Jedovatý pick-up skrývá pod kapotou přeplňovaný osmiválec se stádem asi 550 hodně divokých koní. Síla jejich kopyt je pak přenášena na zadní 20palcová kola pomocí šestistupňového manuálu. I v tomto případě půjde výtěžek na charitu, konkrétně na dostavení dětské nemocnice v kanadském státě Saskatchewan.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016