130214_ford
Počítejte s Fordem

Švédské rally by se měli zúčastnit oba bratři Sollbergovi. Mladší Petter přitom bude obhajovat loňské vítězství v rámci historických vozů

 
130214_ford

Závodníkům v rámci WRC i nižších soutěží se pomalu ale jistě chýlí zimní prázdniny ke konci. Už nyní například víme, že se letošní Rally Sweden zúčastní hned 43 posádek, z toho 17 z nich pojede ve vozech nejvyšší kategorie. Zajímavostí pak bude nepřímý byť takřka bratrovražedný souboj mezi Petterem a starší Henningem Sollbergovými

Henning Solberg osedlá Fiesta RS WRC

Starší z norského bratrského dua Sollbergů sice nepatří mezi absolutní světovou motoristickou špičku, v loňském roce ale zajel poměrně solidní osmé místo. Jeho úspěšná obhajoba či dokonce překonání by sice byly velkým překvapením (přece jen Sollberg nemůže počítat se zázemím továrních jezdců), jediná zimní štace seriálu WRC ale dokáže potrápit i favority.

Petter Sollberg by rád obhájil loňský triumf

To mladší z bratrů Sollbergových pojede úplně jiný závod. Tak jako loni usedne za volant historického Fordu Escort druhé generace a bude s ním usilovat o obhájení loňského triumfu. Navigovat ho přitom nebude nikdo jiný než jeho žena Pernilla, která, čistě mimochodem, zdaleka nebude sedět v závodním voze poprvé.

Mistrovství startuje už za týden

Nový ročník MS v rally startuje již příští víkend tradičně v Monte Carlu. Odtud se jezdci přesunou k polárnímu kruhu do Švédska. Zde se pojede mezi pátým až osmým únorem. V letošním kalendáři pak nově nefiguruje Rally Acropolis. Ta byla nahrazena v rámci Polské rally jedním dnem navíc v Litvě. Celkově se tak jezdci i fanoušci mohou těšit na 13 jistě napínavých závodů, z nichž poslední, Britská rally, seriál zakončí 16. listopadu.

Zdroj foto: wrc.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016