1384988469562
Počítejte s Fordem

Z výrobní linky sjel historicky první Ford F-150 s tovární úpravou na CNG či LPG

 
1384988469562

Rostoucí ceny pohonných hmot a hon za co nejekologičtějšími vozy jsou dva nezpochybnitelné fenomény této doby. Automobilka Ford proto začala vyrábět velké užitkové vozy F-150 s tovární úpravou, díky které dokáží spalovat jak klasický natural tak LPG či CNG. Výsledkem je kromě mimořádného snížení nákladů na provoz také ekologičnost. Díky dvěma nádržím, jedné na benzín a druhé na LPG, je navíc dojezd mastodonta jménem Ford F-150 neuvěřitelných 1200 kilometrů

Úprava je zatím dostupná pro 3.7 litrový šestiválec

Konvertovat na LPG je možné kterýkoliv vůz F-150 se zážehovým motorem. Přímo ve výrobě však Ford takto upravuje zatím pouze šestiválec o objemu 3 celé a sedm desetin litru. Výhody tovární úpravy jsou přitom jasné. Přestavba nemá žádný vliv na záruku a provádějí ji výhradně zkušení a vyškolení technikové přímo od Fordu. Naopak u konverzí prováděných třetí stranou tato profesionalita nemusí být nutně zaručena. Pokud vás tedy možnost ušetřit kolem poloviny nákladů na palivo láká a přitom se bojíte právě neadekvátního zásahu do svého vozu, není třeba dále váhat. U továrně přepracovaného auta je strach neopodstatněný.

Naprosto totožná spolehlivost motoru, servisní náročnost apod.

Vůz na LPG či CNG vám nepřidělá vrásky na čele. Spokojí se totiž se zcela stejným servisním standardem a ani jako řidič se nemusíte na řízení vozu s LPG nijak připravovat či přeškolovat. Jediným úkonem, který bude oproti benzínové verzi nad rámec, je samozřejmě kontrola přídavné nádrže. Tu vám ale rádi provedou v kterémkoliv autorizovaném servise Ford, a to i přesto, že oficiální distribuce modelu F-150 se do Česka neplánuje.

Dva palivové systémy, špičkové materiály…Ford F-150 znamená kvalitu

Nový Ford F-150 s LPG/CNG konverzí se oproti klasické výhradně benzínové verzi pyšní zpevněnými válci motoru, ventilovými sedly i písty. Robustněji jsou zpracovány také pístní kroužky. Díky těmto úpravám je motor schopen spalovat za jakékoliv situace jak benzín tak plyn.

Ford plánuje ofenzívu ekologických vozů. Do léta by měl nabízet flotilu hned osmi vozů továrně upravených na LPG/CNG

Hned osm užitkových vozidel chce do příštího léta nabízet Ford v rámci USA. Některé z nich by přitom neměl být žádný problém importovat do Čech (především mezi fanoušky oblíbené vozy řady F, jejichž počet by se mohl výrazně zvýšit). O které modely přesně půjde?

  • Ford Transit Connect (van i wagon)
  • Ford Transit (všechny verze)
  • Ford třídy E
  • Ford F-350
  • Ford F-450
  • Ford F-550
  • Ford F-650
  • Ford F-150 (popisovaný model)

Pokud jde o plynový Transit či Transit Connect, ty se do Evropy nejspíše nedostanou. Nebude k tomu totiž důvod. Automobilka zde totiž nabízí úsporné a spolehlivé naftové verze s motory Duratorq.

Prodeje plynových vozů Ford akcelerují

Ford očekává, že během letošního roku prodá ve světě o celou čtvrtinu více vozů poháněných LPG či CNG než loni. Svůj podíl na tomto růstu přitom mají nejen retailové ale také korporátní objednávky. Mezi klíčové odběratele fordů na LPG/CNG patří například známá telekomunikační společnost AT&T. Pro ilustraci jen ona sama, a to pouze v rámci Spojených států, plánuje do pěti let mít ve své flotile pro českého čtenáře těžko uvěřitelných 15000 vozů na alternativní paliva.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016