s1_1
Počítejte s Fordem

Thierry Neuville končí u Fordu. V příští sezóně bude závodit za Hyundai

 
s1_1

Více či méně podle očekávání skončila jednání mezi zástupci korejské automobilky Hyundai a belgickým pilotem Neuvillem. Mladý jezdec, kterého v dresu Fordu čeká ještě poslední závod sezóny, se s Hyundai domluvil na spolupráci a od modrého oválu tak na konci sezóny odejde. Příští rok se pak stane týmovou jedničkou a usedne za volant nového vozu i20 WRC.

Neuville má vysoké ambice. Podaří se mu zopakovat úspěch Sebastiena Ogiera?

Bylo by krajně nekorektní tvrdit, že byl Ogier před svou premiérou u VW pouze průměrným jezdcem. Zcela jistě ale nevyčníval tak, jako je tomu nyní. Letošní ročník s přehledem vyhrál, díky čemuž jej ihned zejména ve Francii začali srovnávat se Sebastienem Loebem, od nynějška již vysloužilou legendou rally sportu. I Thierry Neuville jistě sní o podobném úspěchu. Jeho jezdecké kvality jsou mimořádné, velkou neznámou ale bude jednak vůz Hyundai i20 WRC, který takříkajíc vyfasuje. Důležitým faktorem bude také to, zda si Ogier svou formu podrží.

Neuville má smlouvu na tři roky

Belgičan se Korejcům upsal na tři roky. Na základě smlouvy bude pilotovat tovární vůz a stane se týmovou jedničkou. Ponechá si přitom i navigátora. Otázkou tak zůstává, zda mu tyto podmínky vytvoří prostor pro další zlepšení svých výkonů a potažmo i vítězství. Sesadit Ogiera z první pozice rozhodně nebude jednoduché, Neuville je navíc v poměrně nepříjemné situaci. Aby se skutečně a hmatatelně zlepšil, musí být první. Druhé místo totiž již má téměř jisté s Fiestou WRC. Nezbývá tedy než si počkat, zda tlak týmu na zisk zlata Neuvilla namotivuje nebo pro něj bude spíše zdrojem stresu a potažmo i frustrace. Tu však prozatím mladý Belgičan rozhodně necítí. Na závodění pro Hyundai se těší a věří jak týmu tak sobě.

Rozlučka s Fordem proběhla bez negativních emocí

Neuville neodešel od Fordu zklamaný či nespokojený. Právě naopak. Svým celkově druhým místem překonal všechna očekávání. Mladý jezdec ocenil jednak týmovou podporu ale také vynikající vlastnosti Fiesty WRC. Svůj poslední start za jejím volantem ve Walesu si tak chce i přes trochu nostalgie užít a, jak sám říká, udělá vše, aby celkově druhé místo uhájil.

Zdroj foto: motorsport.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016